Do prodeje šlo totiž pouze 50 000 kusů této konzole. Už na začátku prodejů tedy bylo jasné, že Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million bude silně nedostatkovým zbožím. Obzvláště s přihlédnutím k cenovce 13 290 korun, která je jen nepatrně vyšší než v případě klasického PlayStationu 4 Pro.

Početnou část konzolí navíc koupili překupníci, kteří správně vycítili šanci snadného zisku. Na nejrůznějších tuzemských i zahraničních bazarech je tak možné narazit na desítky inzerátů, ve kterých se ještě nerozbalené konzole nabízejí za částky přesahující klidně i 20 000 Kč.

Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million

Sony PS4 Pro Limited Edition 500 Million

FOTO: archív výrobce

V některých případech se překupníci nestydí říct si za limitovanou edici klidně i dvojnásobek původní ceny. A soudě podle reakcí jednotlivých uživatelů jim to skutečně vychází, řada lidí předražené modely z druhé ruky skutečně koupila. Není se čemu divit, jiná možnost v současnosti již není.

Zájemce neodrazuje kromě vysoké ceny ani to, že novinka je v podstatě jen převlečený standardní PlayStation 4 Pro. Limitovaná edice totiž láká navíc jen na modře tónované plasty, které jsou částečně průhledné. Každá konzole má navíc na čelní straně měděný štítek, na kterém je napsáno, o jaký konkrétní model z limitované série se jedná.

Sony PlayStation 4 Pro

Standardní Sony PlayStation 4 Pro

FOTO: archív výrobce

Uvnitř konzole se tedy ukrývají jinak zcela totožné součástky. PS4 Pro Limited Edition 500 Million nabízí tedy ve srovnání s menší verzí 4 Slim výkonnější procesor a přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu jsou schopné běžet až v rozlišení 4K. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD.

Tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nefungují. Obraz je u nich přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu je sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale není tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: