Watch Dogs 2 se stěhuje z Chicaga do San Francisca a mění se i protagonista. Tím už není Aiden Pearce z prvního dílu, ale mladý Marcus Holloway. Mladý hacker, který je členem hackovací organizace DedSec, tak bude opět řádit na velkém virtuálním hřišti. Nabourat se totiž nyní půjde i do systému automobilů a řídit je tak na dálku.

Ukázka ze hry Watch Dogs 2

Ukázka ze hry Watch Dogs 2

FOTO: archív tvůrců

Dále získá do vínku drona, kterým si bude kontrolovat své okolí či hackovat osoby, ke kterým se nemůže po svých dostat. Zda všechny změny zlepší značce reputaci po mdle přijatém prvním díle, zjistí hráči již brzo. Watch Dogs 2 vyjde už 15. listopadu pro osobní počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Fanoušky kooperativních akcí rozhodně potěšila delší ukázka z připravovaného Ghost Recon Wildlands, který byl oznámen minulý rok. Ten se bude odehrávat v Bolívii a hráči se v něm ujmou role členů speciální jednotky.

Video

Upoutávka na hru Ghost Recon Wildlands

Zdroj: archív tvůrců

Úkol mají jednoduchý a tím je zneškodnit všechny drogové kumpány. K tomu jim poslouží rozsáhlý arzenál a široký výběr vozidel. Ghost Recon Wildlands vyjde příští rok, a to 7. března na osobní počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Pro odlehčení atmosféry se na konferenčním gauči objevili tvůrci (Matt Stone, Trey Parker) seriálu South Park, aby pohovořili o další hře, která navazuje na skvělý South Park: The Stick of Truth. Ten nebude tentokrát parodovat fantasy žánr, ale ten superhrdinský, a má podtitul The Fractured But Whole.

Video

Upoutávka na hru South Park: The Fractured But Whole

Zdroj: archív tvůrců

Soubojový systém tak bude o něco akčnější a hra si bude brát na paškál jak vydavatele komiksů Marvel, tak samozřejmě i DC Comics. Nový South Park: The Fractured But Whole stihne ještě tento rok, a to 6. prosince. Vyjde jak na osobní počítače, tak i herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Na své si přišli fanoušci kooperativní akce The Division, kdy byla na konferenci k vidění ukázka z připravovaného přídavku Survival (Přežití, pozn. red.). Dále se ukázala také bojovka For Honor či Star Trek pro virtuální realitu.

Ukázka ze hry For Honor

Ukázka ze hry For Honor

FOTO: archív tvůrců

Konec konferencí většinou patří těm větším překvapením. U Ubisoftu se hodně spekulovalo, zda se konečně objeví pokračování perfektního Beyond Good & Evil, ale bohužel se tak nestalo. Zakončení patřilo sportovní hře Steep, kde budou hráči sjíždět Mont Blanc na lyžích, snowboardu či přelétávat v létacím obleku zvaném wingsuit. Steep vyjde letošní zimu, a to opět na osobní počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Video

Upoutávka na hru Steep

Zdroj: archív tvůrců

Konference Ubisoftu tak byla tou nejslabší a přes fakt, že firma letos slaví své třicáté výročí, tak nenabídla žádný titul, který by si zasloužil velký potlesk. Pouze však potvrdila to, že se firma začala zaměřovat hlavně na otevřené herní světy a hodlá v tom i nadále pokračovat.