První díl Mafie si odbyl premiéru už v roce 2002. Tuzemští i zahraniční recenzenti od té doby tuto mafiánskou ságu označují za nejúspěšnější českou hru, po celém světě se prodalo několik miliónů kopií.

A podle zveřejněné ukázky se podobného úspěchu dočká nejspíše i třetí dějství. Děj se tentokrát odehrává na jihu Spojených států na přelomu 60. a 70. let, navazovat by tak měl  na předchozí dva díly.

Rodina nejsou ti, mezi které se člověk narodí, ale ti, pro které zemře.Hlavní hrdina Mafie III Lincoln Clay

„Píše se rok 1968 a pravidla se změnila. Po několika letech ve Vietnamu ví Lincoln Clay jednu věc jistě: Rodina nejsou ti, mezi které se člověk narodí, ale ti, pro které zemře,“ uvádí samotní tvůrci nové pokračování.

Hráč se převtělí do role válečného veterána Claye, který se právě vrátil z Vietnamu. Ten veze na popravu muže, který se jej pokusil zabít. Nechá jej spolu se svými třemi kumpány v bažinách s podříznutým hrdlem sežrat krokodýly. Tím realisticky vyhlížející mafiánské dílo začíná.

Ukázka ze hry Mafia III

Ukázka ze hry Mafia III

FOTO: archív tvůrců

Za sérií Mafia stojí české vývojářské studio Illusion Softworks, které v roce 2008 koupil herní dům Take-Two Interactive. Tehdy bylo české studio přejmenováno na 2K Czech. Přestože třetí díl byl vyvíjen v Kalifornii, výrazně se na něm podíleli také čeští vývojáři.

Mafia III vyjde v příštím roce ve verzi pro klasické počítače a televizní konzole Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One. Bližší informace o přesném datu vydání a ceně však zatím nebyly zveřejněny.