Děj hry se odehrává v 15. století ve středověké Evropě, kdy se schyluje k husitským válkám. Hlavní postavou je syn kováře, který o všechno přišel ve válce. Jeho cílem je zachránit krále, kterého unesl jeho vlastní bratr, a zastavit tak krveprolití.

ČTĚTE TAKÉ:
Továrny na peníze: Startupy vydělávají milióny

Hra má podle dostupných ukázek nádherný, rozsáhlý svět se skutečnými lokacemi, zajímavými úkoly a pokročilým soubojovým systémem, který vyniká svou snadnou ovladatelností a přitom nabízí realistický pohled na středověké bojové techniky.

Digitálně rekonstruovaný hrad v Ratajích nad Sázavou, kde se titul odehrává.

Digitálně rekonstruovaný hrad v Ratajích nad Sázavou, kde se titul odehrává.

FOTO: archív tvůrců

Naopak klasické pilíře žánru RPG, jako jsou draci a magie, tento titul nenabídne. Právě to je ale možná i jeden z důvodů, proč slaví mezi fanoušky takový úspěch. Na serveru Kickstarter jej finančně podpořilo přes 35 tisíc lidí.

Hlavní hrdina bude ovládat bojovníka s pohledem z první osoby – může bojovat ve velkolepých bitvách, vyšetřovat vraždy, plenit i podplácet. Zároveň bude moci vyrábět vlastní zbraně nebo míchat lektvary.

Takhle vypadají v titulu jeskyně a kobky.

Takhle vypadají v titulu jeskyně a kobky.

FOTO: archív tvůrců

Finální verze hry Kingdom Come: Deliverance by měla vyjít až na konci příštího roku. Počítá se s verzemi pro PC, Mac, Linux i herní konzole PlayStation 4 a Xbox One.