Přestože uvedení Kinectu pro Windows naplánoval Microsoft na únor, již nyní jej je možné v některých zahraničních obchodech zakoupit v rámci předobjednávky. Například na Amazonu je k dispozici za 250 USD, tedy 5100 Kč.

Svým vzhledem se novinka velice podobá senzoru Kinect, který byl odhalen před dvěma roky. Podobně bude i fungovat – místo klávesnice a myši bude možné ovládat programy bezdotykově. A to díky citlivému mikrofonu a dvěma infračerveným čidlům, která snímají pohyby člověka před monitorem a přenáší je do prostředí Windows.

Vylepšena byla u novinky vzdálenost, ze které je schopna snímat pohyby člověka. Zatímco u staršího Kinectu musí být člověk od televize alespoň 1,2 metru daleko, verze pro Windows pracuje již od 50 cm.

S verzí pro Xbox 360 nebude nový Kinect kompatibilní. To znamená, že půjde připojit výhradně k PC a nikoliv k televizní konzoli. Microsoft na svých webových stránkách uvádí, že novinka bude pracovat se sestavami, které mají dvoujádrový procesor s frekvencí alespoň 2,66 GHz a minimálně 2 GB operační paměti.

Podle nepotvrzených informací serveru EuroGamer by měla být druhá generace Kinectu po technické stránce výrazně vylepšena. Řeč je například o lepším způsobu snímání pohybu nebo odezírání ze rtů. Díky tomu by měl být Kinect například schopný odhalit, zda je člověk smutný nebo se usmívá. [celá zpráva]

V uvedení bezdotykového senzoru pro PC s Windows předběhla amerického softwarového giganta společnost Asus. Ta představila vlastní zařízení už loni v lednu. [celá zpráva]

Asus Xtion Pro

Asus Xtion Pro

FOTO: Novinky