O tom, že americký softwarový gigant pracuje na nové verzi Kinectu, se zmínil už minulý týden Craig Eisler z Microsoftu. Zmínil však pouze to, že se připravuje model, který bude vedle konzole Xbox 360 pracovat také s PC sestavami s Windows. [celá zpráva]

Utajovaný zdroj serveru EuroGamer prozradil více. Například, že druhá generace Kinectu má být po technické stránce výrazně vylepšena. Řeč je například o lepším způsobu snímání pohybu nebo odezírání ze rtů.

Díky tomu by měl být Kinect například schopný odhalit, zda je člověk smutný nebo se usmívá. K čemu přesně ve hrách rozpoznávání lidských emocí Microsoft využije, zdroj neuvedl.

Video

ARCHIVNÍ VIDEO: Jak funguje Kinect připojený k PC

Zdroj: Novinky.cz

Současná generace Kinectu dokáže díky dvěma infračerveným čidlům a citlivému mikrofonu snímat pohyb člověka před televizí a přenést jej do hry. Například v akční hře hráč máchne pěstí proti obrazovce, čidla přenesou úder do hry, ve které zasáhne virtuálního soupeře. V tanečním simulátoru pak stačí před obrazovkou jen tancovat, body získáte za originální kroky a kreace i správné zvládnutí rytmu.

Kdy přesně bude uvedena druhá generace Kinectu na trh, Microsoft zatím neuvedl. Je ale více než pravděpodobné, že se přístroj v obchodech objeví společně s novou verzí televizní konzole Xbox.

Nejzajímavější hry, které zvednou hráče z gauče

Vedle akčních trháků sází letos před Vánocemi výrobci videoher také na aktivní zábavu, díky které se lidé mohou stát součástí hry. Místo mačkání tlačítek ovládá člověk televizní konzoli reálnými pohyby. Nové tituly jsou určeny pro malé děti, sportovní fanoušky ale i pro časově vytížené jedince, kteří nemají čas chodit do fitness centra nebo na taneční kurzy.

Představení zařízení Kinect

S televizními konzolemi je možné cvičit, tancovat i závodit.

FOTO: Reuters

Pohybové hry u televizoru nabízejí tři přední výrobci herních konzolí – Nintendo, Sony i Microsoft. Především pro cvičení nabízí první jmenovaná společnost ke konzoli Wii podložku nazývanou Wii Fit. S ní můžete u televize posilovat podle instrukcí virtuálního trenéra na obrazovce. Ve hrách pak dokáže simulovat snowboard, lyže či skateboard. [celá zpráva]