Hokejová série NHL je klasikou, kterou těžko někdy něco nahradí. Do sledu hokejových simulátorů většina z nás už spadla v devadesátých letech minulého století. Od té doby se toho hodně změnilo.

Naprostá většina k lepšímu a nějaké to málo k horšímu (pamatujete si ještě na videorozhodčího?) O koncepci hry se tedy bavit jistě nemusíme, pojďme v krátkosti rozebrat pouze změny.

:. Bodyčeky a fauly nejsou lehké na provedení, účinnost je však vysoká.

Grafika se od posledního ročníku změnila jen o málo, co si budeme namlouvat, není toho už tolik co vylepšovat a konkrétně na X-Boxu se vše hýbe tak jak má a špatná grafika vás jistě trápit nebude.

Herní režimy se nikterak výrazně nezměnily, pro jednoho hráče je stále nejlepší možnost zahrát si Dynastii a pokud vás láká multiplayer, budete mít tentokrát o zábavu opravdu postaráno.

Přečtěte si také: První herní dojmy z NHL 2009 a dalších herních trháků

 

Můžete si vybrat i takový mód, kde budete každý ovládat jednoho hráče a na ledě se tak bude prohánět deset hráčů z celého světa a chytat budou dva další. A hádejte co, nikdo nechce hrát obránce či chytat.

Braňte holí střelám

Revoluční systém Skill Stick nabízí bezkonkurenční úroveň ovládání obranné činnosti. Zbrusu nový Defensive Skill Stick poskytuje hráči schopnost vkládat hůl do směru přihrávky soupeře a zvedat jeho hůl s cílem zabránit střele z první. Opravdu to funguje a zvládnutí této schopnosti je zcela nezbytné pro vaši kvalitní hru.

:. Chris Osgood je už bezmála brankářskou legendou.

Mód Be a Pro je pak určen právě na to, že hrajete jen za jednoho hráče a postupně se s ním vylepšujete a stáváte se hvězdou NHL. I tento mód vám zabere několik dní a jistě vás na chvíli zabaví. Celkově nová hra hratelností jistě nezklamala a opět tak pozdvihla laťku hokejových simulátorů o něco výše.

HODNOCENÍ: 8/10