Hlavní obsah
Withings BPM Core Foto: archív výrobce

Zdraví pod kontrolou. Chytří pomocníci dovedou odesílat záznamy přímo lékaři

V dnešní době existuje celá řada chytrých přístrojů, díky kterým můžeme držet své zdraví pod kontrolou i v domácích podmínkách. Jedním z nich je model Withings BPM Core, který kombinuje stylový design s lékařskými funkcemi, jež jsou tradičně dostupné pouze v klinickém prostředí.

Withings BPM Core Foto: archív výrobce
Zdraví pod kontrolou. Chytří pomocníci dovedou odesílat záznamy přímo lékaři

Spolu s monitorováním krevního tlaku a srdeční aktivity zaznamenává také EKG pro identifikaci fibrilace síní, což je mimochodem nejčastější setrvalou poruchou srdečního rytmu a hlavním faktorem vzniku mrtvice.

Kromě toho nabídne digitální stetoskop, který naslouchá srdečním abnormalitám, aby včasně detekoval onemocnění srdečních chlopní. Toto onemocnění je charakteristické poškozením jedné ze čtyř srdečních chlopní, při kterém může být vyžadován chirurgický zásah.

Lidé s vysokým tlakem bývají více ohroženi rizikem poškození chlopní a fibrilace síní, přičemž několik klinických studií prokázalo silnou korelaci mezi těmito třemi stavy. Fibrilace síní však bývá často nedostatečně diagnostikována, protože symptomy nejsou kontinuální a mohou být snadno přehlídnuty během návštěvy u lékaře. Onemocnění srdečních chlopní pak bývají asymptomatická na samotném počátku. Možnost sledovat všechny tyto tři podmínky současně zcela mění pravidla hry.

Během 90 vteřin může Withings BPM Core provést všechna tato měření. Srdeční tep, krevní tlak a zaznamenávání EKG jsou zobrazovány na LED displeji a zároveň přenášeny do aplikace Health Mate v telefonu.

EKG hodnoty a záznamy ze stetoskopu jsou vyobrazeny v aplikaci spolu s kvalitou EKG signálu (normální sinusový rytmus, fibrilace síní nebo neprůkazné) a potenciální detekcí onemocnění srdečních chlopní. Všechna data, měření, grafy a stetoskopické záznamy mohou být okamžitě sdíleny s osobním kardiologem a lékařem.

Withings BPM Core

Foto: archív výrobce

Chytré hodinky měří EKG

Nabídka chytrých pomocníků od společnosti Withings, kteří hlídají zdraví, je daleko širší. Jednou z dalších novinek jsou například hodinky Move ECG. Ty na první pohled vypadají jako obyčejné analogové náramkové hodinky, ve skutečnosti jde ale o pokročilý model schopný pořizovat záznamy EKG.

Withings Move ECG obsahuje tři elektrody, z nichž dvě jsou diskrétně integrovány do těla hodinek. Třetí elektroda se skrývá v ocelovém pouzdře hodinek. Pokud uživatelé zaznamenají příznaky jako je palpitace, stačí jednoduše stisknout postranní tlačítko, dotknout se obou stran hodinek po obvodu rámečku a zaznamenávání EKG může začít kdykoliv a na jakémkoliv místě.

Po 30 vteřinách bude uživatel informován vibracemi o úspěšném měření. EKG výstup je následně analyzován pomocí proprietárního algoritmu, na jehož vývoji se podíleli odborníci z oblasti kardiologie.

Samozřejmostí jsou i funkce známé z klasických fitness náramků, jako je například zaznamenávání spálených kalorií, ušlé vzdálenosti a rozpoznání sportovní aktivity. Sofistikované sledování spánku pak analyzuje délku, hloubku a kvalitu spánku.

Withings BPM Core se v tuzemských obchodech nabízí za 6300 Kč. Za hodinky Move ECG pak případní zájemci zaplatí 3400 Kč.

Withings Move ECG

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků