Hlavní obsah
Asus Foto: Novinky

Unikátní počítač od Asusu ukrytý v klávesnici se začal prodávat v Česku

V českých obchodech se začal prodávat unikátní počítač od společnosti Asus, který se ukrývá v těle klávesnice. I přes jeho drobné rozměry mu nechybí displej, bezdrátová konektivita a prakticky všechno, co byste hledali u běžné počítačové sestavy. Cena základní konfigurace začíná na necelých 14 tisících korunách.

Asus Foto: Novinky
Unikátní počítač od Asusu ukrytý v klávesnici se začal prodávat v Česku

Počítač Asus EeeKeyboard PC se na první pohled nijak výrazně neliší od obyčejné klávesnice, místo numerického bloku kláves však disponuje vestavěným displejem. Ten má úhlopříčku pět palců a je možné jej ovládat dotykem.

Malý displej na klávesnici pak může sloužit pro práci s nejrůznějšími programy, jako jsou například multimediální přehrávače nebo on-line chaty. Zároveň ale může být použit jako touchpad, případně lze naprogramovat jako multimediální klávesy.

Asus

Foto: Novinky

Kromě vestavěného displeje je možné k počítači samozřejmě připojit také standardní monitor. To je možné buď pomocí tradičního VGA výstupu, HDMI konektoru, či prostřednictvím unikátního bezdrátového adaptéru Ultra-WideBand. Poslední řešení je vhodné především pokud budete používat EeeKeyboard PC v obývacím pokoji u televizoru.

Počítač disponuje procesorem Intel Atom N270 s frekvencí 1,6 GHz a 1 GB operační paměti. Data je možné ukládat na SSD disk s kapacitou 16 nebo 32 GB. Na vestavěnou baterii vydrží pracovat až 4 hodiny.

Kompletní konektorová výbava, pomocí níž je možné připojit k sestavě další příslušenství, se nachází na zadní straně. V ní samozřejmě nechybí audio konektory pro připojení mikrofonu a sluchátek, síťové rozhraní, či tři USB porty.

Konkurence je větší, ale výkonnější

Počítač v klávesnici se rozhodla vyrobit také společnost Cybernet. Novinka s označením ZPC-GX31 sice není tak kompaktní jako řešení od Asusu a nemá vestavěný displej, ale je mnohem výkonnější.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Foto: Novinky

Srdcem počítače Cybernet je výkonný čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Quad s frekvencí až 2,83 GHz. Frekvence procesoru záleží pouze na vaší volbě, protože výrobce umožňuje sestavu vybavit libovolným procesorem pro patici 775, jejíž TDP spotřeba nepřesáhne 95 W.

Slabším článkem sestavy je bohužel integrovaná grafická karta GMA 3100, kvůli které počítač není vhodný ke hraní náročnějších her. Díky dvěma slotům je možné počítač vybavit až 4 GB operační paměti typu DDR2.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Foto: Novinky

Pro uložení dat je sestava vybavena 3,5palcovým pevným diskem s kapacitou až 750 GB. Pokud by vám tento úložný prostor nestačil, je možné sestavu rozšířit o další pevný disk s rozhraním SATA. Počítač také disponuje vestavěnou DVD vypalovačkou.

Novinka je již nyní k dispozici na stránkách výrobce. Cena za základní konfiguraci činí 840 USD, což je v přepočtu přibližně 16 000 korun.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků