Hlavní obsah

Spor uzavřen: Apple smí používat název iPhone

Společnost Apple a Cisco Systems se definitivně dohodly na používání obchodního jména "iPhone". Obě firmy si šly po krku od ledna, kdy Apple poprvé předvedla mobilní telefon iPhone.

Spor uzavřen: Apple smí používat název iPhone

V rámci dohody Cisco dovolí Applu užívat název iPhone pro celosvětový trh. Ovšem Cisco může značku iPhone používat také pro své vlastní produkty.

Nebude tedy iPhone jako iPhone. Zástupci firmy Cisco dodali, že obě společnosti uzavřením dohody ruší veškeré probíhající soudní akce, které jsou namířeny proti nim a začínají hledat další oblasti, kde by mohly uplatnit název iPhone.

V tiskovém prohlášení, které vydalo Cisco, stojí: "Obě společnosti mohou volně užívat obchodní jméno "iPhone" pro své produkty prodávané na celém světě. Zároveň budou Apple a Cisco hledat příležitosti pro spolupráci v oblasti bezpečnosti a komunikací." 

Ostatní podmínky dohody jsou tajné.

Další spory na obzoru

Zatímco Apple urovnala spor s výrobcem síťových zařízení Cisco Systems, mají se na ni firmu hrnout žaloby další. Například společnost Quantum Research tvrdí, že Apple iPhone neoprávněně pracuje s technologiemi, které Quantum Research vlastní.

Má se jednat o dotekový displej, jejž obsahuje iPhone a v telefonu integrovaný senzor, který detekuje, zda je či není mobil blízko tváře uživatele a podle toho upravuje své funkce.

Firma zatím žádný soudní spor proti Apple nespustila, údajně čeká, až bude přístroj na trhu. Apple iPhone totiž stále ještě nebyl certifikován americkým úřadem Federal Communications Commission (FCC) a bez jeho souhlasu nemůže vstoupit na trh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků