Hlavní obsah
Samsung Galaxy Tab Foto: Samsung

Soud zamítl žádost Samsungu o zrušení zákazu prodeje tabletu

Americký soud zamítl žádost jihokorejské společnosti Samsung Electronics o zrušení zákazu prodeje jeho tabletu Galaxy Tab 10.1 ve Spojených státech. Soud zakázal prodej tabletu na žádost firmy Apple, podle které Samsung nezákonně okopíroval design jejího oblíbeného tabletu iPad.

Samsung Galaxy Tab Foto: Samsung
Soud zamítl žádost Samsungu o zrušení zákazu prodeje tabletu

Soudkyně okresního soudu Lucy Kohová minulý týden vyhověla žádosti Applu o zastavení prodeje tabletu od Samsungu, který využívá operační systém Android. Apple tak získal důležité vítězství v patentovém sporu, který vede s jihokorejskou firmou. Samsung v reakci na to požádal soud, aby zrušil zákaz prodeje až do rozhodnutí o odvolání.

Okresní soud není poslední šancí pro Samsung. Ten se rovněž odvolal k federálnímu dovolacímu soudu ve Washingtonu, který má výhradní pravomoc pro spory o duševní vlastnictví. Samsung nebojuje jen o svůj tablet. V pátek soudkyně Kohová rozhodla také o předběžném zastavení prodeje telefonu Galaxy Nexus.

Právní bitvu mezi oběma společnostmi odstartoval Apple loni v dubnu ve Spojených státech, když obvinil Samsung, že jeho chytré telefony a tablety Galaxy "otrocky" kopírují jeho produkty iPhone a iPad. Spor se od té doby rozšířil do dalších zemí, včetně Austrálie, Japonska, Koreje a některých evropských zemí. Několik soudů, včetně Nizozemska, USA a Austrálie, však již rozhodlo, že Samsung může své tablety prodávat.

Apple iPad

Foto: Apple

Podle Samsungu naopak porušuje Apple jejich patentové nároky na technologie UTMS a 3G. A to nejen u nejnovější verze 4S, ale také u chytrých telefonů iPhone 3G, 3GS a 4 i u všech tří generací počítačových tabletů iPad. [celá zpráva]

Apple a Samsung si konkurují na lukrativním trhu smartphonů a počítačových tabletů. Vzhledem k tomu, že těmto segmentům trhu se obecně předpovídá další silný růst, je důležité, aby výrobci těchto zařízení měli také oprávnění používat patenty ke klíčovým technologiím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků