Hlavní obsah

Revoluční počítačový hlodavec pracuje bez "kolečka"

Nová počítačová myška už nemá na svém hřbetě kolečko. Vývojáři společnosti Genius ji namísto něj do kožichu vložili optický senzor ke snímání polohy prstu.

Revoluční počítačový hlodavec pracuje bez "kolečka"

Genius Traveler 355 je ojedinělou laserovou myší. Klasické kolečko, které se stalo nedílnou součástí 99 procent všech myší, bylo nahrazeno  senzorem "OptoWheel".

OptoWheel dovoluje procházet a rolovat dokumenty ve všech 4 směrech. Výrobce tvrdí, že "práce s ním je pohodlnější než v případě klasického kolečka."

Užitečnou funkcí je také rychlé procházení dokumentů s mnoha stranami - stačí lehce přejet prstem přes senzor OptoWheel a začne rychlé rolování dokumentu.

Rozlišení optického laserového senzoru myši Genius Traveler 355 lze nastavit na hodnoty 1600 nebo 800 dpi. Myš by měla také pracovat na různých druzích povrchu a ne pouze na speciální podložce, jak je u některých hlodavců bohužel obvyklé. 

Myš je určena jak pro PC, tak pro platformu MAC. Na trhu by se novinka mohla objevit koncem května za necelých 30 euro, tedy asi 900 korun. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků