Hlavní obsah
 

Prodeje nositelné elektroniky raketově rostou. Trhu kraluje Apple

Světový trh s takzvanou nositelnou elektronikou, jako jsou například chytré hodinky, fitness náramky či chytrá sluchátka, zažívá prudký růst. Dodávky těchto produktů se v letošním třetím čtvrtletí v meziročním srovnání téměř zdvojnásobily na rekordních 84,5 milionu kusů, informovala na svých internetových stránkách výzkumná společnost IDC.

 
Prodeje nositelné elektroniky raketově rostou. Trhu kraluje Apple

Za silným růstem trhu ve třetím čtvrtletí stál zejména stoupající zájem o chytrá sluchátka, která se na celkových dodávkách podílela téměř polovinou. „Začalo to tím, že někteří prodejci odstranili ze svých chytrých telefonů sluchátkový konektor, a nasměrovali tak poptávku k bezdrátovým sluchátkům. Pokračovalo to zařízeními obsahujícími dodatečné funkce,“ uvedl analytik IDC Ramon Llamas.

První místo na globálním trhu s nositelnou elektronikou ve třetím čtvrtletí obsadila americká společnost Apple, jejíž dodávky stouply o téměř 200 procent na 29,5 milionu přístrojů. Firma těžila z rostoucí popularity svých hodinek Apple Watch i sluchátek AirPods a Beats, napsala IDC.

Podíl Applu na globálním trhu s nositelnou elektronikou ve třetím čtvrtletí činil 35 procent. Druhé místo obsadila čínská společnost Xiaomi, za kterou následovala jihokorejská firma Samsung.

Apple Watch Series 5

Foto: Stephen Lam, Reuters

Bezdrátová sluchátka AirPods

Foto: Beck Diefenbach, Reuters

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků