Hlavní obsah
Nintendo Switch OLED Foto: archív výrobce

Po nejlepší konzoli od Nintenda se jen zaprášilo. Je beznadějně vyprodaná

Zájem o nejlepší konzoli od Nintenda předčil očekávání. Prakticky všechny dostupné kusy pro Českou republiku se tak rozebraly už v rámci předobjednávek. Většina tuzemských prodejců tak hned po startu prodejů hlásila, že má vyprodáno.

Nintendo Switch OLED Foto: archív výrobce
Po nejlepší konzoli od Nintenda se jen zaprášilo. Je beznadějně vyprodaná

Zakoupit novinku zvanou Switch OLED totiž lidé mohli už během letních prázdnin, tehdy ji ti největší prodejci nabízeli svým zákazníkům v rámci předobjednávky. Nintendo sice oficiálně neprozradilo, kolik konzolí se do prodeje v Česku dostalo, jisté je ale to, že se všechny rozebraly již v rámci předobjednávek.

Podle ohlasů na sociálních sítích se navíc ještě nedostalo ani na všechny uživatele, kteří si konzoli pořídili s dvouměsíčním předstihem. „Objednával jsem nový Switch OLED na začátku srpna, hned jsem objednávku uhradil, a přesto mi tento týden přišla zpráva, že novou konzoli neobdržím,“ postěžoval si v herní skupině na Facebooku Pavel Z.

Není přitom sám, kdo má podobnou zkušenost. „Jsem na tom úplně stejně. Prodejce mi napsal, že snad příští měsíc, jisté to ale není,“ podotkl František S. „Vážně jsem zvědavý, jestli mi objednávku stihnou dodat ještě před Vánocemi, objednával jsem v polovině srpna,“ neskrýval své obavy Tomáš K.

Jeho obavy jsou přitom již na místě. Někteří tuzemští obchodníci totiž na svých webových stránkách jasně uvádějí, že aktuální objednávky budou schopni nyní vyřídit až v únoru příštího roku.

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Případní zájemci za Switch OLED zaplatí 9490 Kč. Výrobce tedy nastavil cenu novinky na úplně stejnou sumu jako v případě původního switche. Ten díky příchodu novinky se slůvkem OLED v názvu zlevnil o tisícovku na 8490 Kč. Původní hybridní konzole od Nintenda se přitom nevyprodává, výrobce počítá s tím, že se bude nabízet společně s novinkou.

Patrně největším vylepšením u nového switche je přítomnost OLED displeje, což koneckonců naznačuje už samotný název. Ten by měl nabídnout věrnější barevné podání, výrazně lepší kontrast a v neposlední řadě i větší velikost. Původní switch měl totiž pouze 6,2palcovou obrazovku.

Více se o novince dozvíte v našem dřívějším článku:


Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků