Hlavní obsah

Nový projektor Aceru zaujme lidovou cenou, konkurence je ale levnější

Společnost Acer uvedla na český trh nový kompaktní a lehký projektor nižší třídy. Novinka Acer X1160Z zaujme především lidovou cenou, která jen mírně převyšuje hranici devíti tisíc korun. Nový projektor najde své uplatnění jak v kancelářích, tak v domácnostech. Konkurence však dokáže být ještě levnější.

Nový projektor Aceru zaujme lidovou cenou, konkurence je ale levnější

Projektor Acer X1160Z disponuje nativním rozlišením SVGA 800 x 600 bodů. Je ale schopen zobrazit vstup s rozlišením až SXGA 1280 x 1024 bodů nebo WSXGA+ 1440 x 900 bodů.

Velikost projekční plochy může být 0,9 – 7,75 metrů na úhlopříčku. Projektor tak můžete v domácnosti využít i k promítání filmů v širokoúhlém režimu 16:9, nebo v tradičním 4:3.

Doporučená vzdálenost projektoru od promítací plochy se pohybuje mezi 1,5 a 12 metry. Vstupní signál může být VGA či HDTV přes analogový D-sub konektor, dále pak kompozitní RCA video vstup, nebo S-Video vstup.

Tato standardní rozhraní umožňují připojit k projektoru různé zdroje digitálního i analogového signálu včetně televizní konzole Playstation, digitální kamery, videorekordéru, DVD přehrávače, osobního počítače nebo notebooku.


:. Konkurenční projektor BenQ MP511+ je o více než tisíc korun levnější než novinka od Aceru. Foto: Archiv

Nový projektor od Aceru stojí 9100 Kč. I když se může tato cena zdát poměrně lidová, konkurence nabídne zařízení s naprosto totožnými parametry za nižší cenu.

Projektor BenQ MP511+, který kromě vyšší svítivosti 2100 lumenů nabídne totožnou specifikaci, pořídíte už za 7900 Kč.

Nejmenší projektor na světě je velký jako mobil

Opravdové mobilní fajnšmekry osloví miniaturní projektor s názvem MPro110 od společnosti 3M, který není o moc větší než běžný mobilní telefon. Tomu nasvědčují i rozměry 11,5 cm x 5 cm x 2,2 cm.

I při takto titěrných rozměrech dokáže zařízení promítat data a videa z notebooků, digitálních fotoaparátů, videokamer, herních konzolí, nebo také z mp3 přehrávačů.

:. Nejmenší projektor na světě se jmenuje MPro110. Foto: Archiv

Projektor MPro110 je vhodný především pro lidi, kteří často pracují na cestách. Novinka se snadno vejde do kapsy u košile nebo do tašky s notebookem.

Projektor Acer X1160Z

  • Rozlišení: 800 x 600
  • Kontrast: 2000:1
  • Zobrazovač: DLP
  • Svítivost [ANSI lumens]: 2000
  • Lampa [W]: 160
  • Rozměry [š x v x h mm]: 267 x 187 x 80
  • Hmotnost [kg]: 2,3  
  • Konektory: D-sub, S-Video, RCA
  • Cena: 9100 Kč

Přesto dokáže pomocí LED technologie promítnout obraz o úhlopříčce až 1,5 metru. Bližší informace o projektoru naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků