Hlavní obsah
Aktuálně nabízený Xbox One Foto: Microsoft

Konzole Microsoftu netáhnou. Fanoušci čekají na příchod nových modelů

Společnost Microsoft se v noci z úterý na středu pochlubila, že se jí v posledním fiskálním čtvrtletí zvýšily tržby o 2,1 procenta na 22,6 miliardy dolarů (553 miliard Kč). Důvodů k radosti ale příliš není. Prodeje herní divize Xbox se totiž dramaticky propadly. Vyplývá to z finanční zprávy amerického softwarového gigantu.

Aktuálně nabízený Xbox One Foto: Microsoft
Konzole Microsoftu netáhnou. Fanoušci čekají na příchod nových modelů

Celkově Microsoft za čtvrté fiskální čtvrtletí, které skončilo 30. června, vykázal čistý zisk ve výši 3,12 miliardy dolarů (76 miliard Kč). O rok dříve to přitom byla ztráta v hodnotě 3,2 miliardy dolarů.

I přesto se prodeje Xboxu za uplynulé tři měsíce propadly o 33 %. To jinými slovy znamená, že příjmy herní divize klesly o 152 miliónů dolarů, což odpovídá částce přes 3,7 miliardy korun.

Nový model už v srpnu

Jak upozornil server Neowin, spotřebitelé s největší pravděpodobností zatím s nákupem televizní konzole otálejí, protože čekají na příchod novějších modelů. Už zkraje srpna by se měla totiž na pultech obchodů objevit verze Xbox One S – jde o vylepšenou verzi aktuální jedničky, která byla odhalena minulý měsíc.

Xbox One S

Foto: archív výrobce

Nové esko je bude lákat především na kompaktnější rozměry – je o 40 % menší, zároveň ale bude výkonnější. U starší jedničky si totiž tvůrci nechali část výkonu procesoru a grafické karty uzamčenou pouze pro potřeby operačního systému. Novinka však i tuto část zpřístupňuje, díky čemuž zvládá například přehrávání videí v rozlišení 4K.

Zvětšilo se také místo pro hry. Místo 1TB pevného disku je totiž nový herní systém vybaven až 2TB jednotkou. Více se o modelu One S dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Nejvýkonnější konzole na světě

Esko přitom není jediným modelem, který americký softwarový gigant chystá. Tvůrci se již nechali slyšet, že usilovně pracují na nové konzoli s kódovým označením Scorpio. Ta by měla být vůbec tím nejvýkonnějším televizním systémem na světě.

Microsoft zatím zveřejnil jedinou fotografii – srdce nové konzole Scorpio.

Foto: archív výrobce

Přesné hardwarové parametry americký softwarový gigant neprozradil, zveřejnil pouze snímek procesoru, který by měl onu vysokou rychlost zajišťovat. Výkon by měl dosahovat hodnoty 6 teraflopů, což by mělo bohatě stačit pro hraní v rozlišení 4K. Na to přitom zatím není připravena žádná ze zavedených konzolí.

Viceprezident herní divize Microsoftu Phil Spencer potvrdil, že podrobnosti o modelu Scorpio budou prozrazeny v dohledné době. Na jeho uvedení si přesto hráči budou muset počkat ještě více než rok, zahájení prodeje je totiž naplánováno až na Vánoce v roce 2017. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků