Hlavní obsah
Pixelbook Go Foto: archív výrobce

Konec levných a pomalých strojů. Nový Pixelbook Go nabídne citelně vyšší výkon

Chromebooky, tedy laptopy vybavené operačním systémem Chrome OS od Googlu, byly vždy synonymem levných strojů s nepříliš výkonnými součástkami. Nový Pixelbook Go se však snaží tato zažitá klišé změnit, jde o solidně vybavený notebook s pořádnou dávkou výkonu.

Pixelbook Go Foto: archív výrobce
Konec levných a pomalých strojů. Nový Pixelbook Go nabídne citelně vyšší výkon

Hned na úvod se sluší zmínit, že chromebooky velmi výkonné součástky nepotřebovaly. Operační systém Chrome OS je totiž tak nenáročný, že zvládal svižně běžet i na strojích s cenovkou pár tisíc korun, na kterých by byla konkurenční platforma Windows nesnesitelně pomalá.

Pochopitelně je to dáno tím, že Chrome OS je ve srovnání s konkurencí od Microsoftu značně jednodušší systém. Díky tomu ale nemá takovou spotřebu, vydrží tedy pracovat na baterii zpravidla déle než stroje s Windows.

Donedávna však měly smůlu lidé, kteří chtěli tuto platformu používat a například kvůli dalším aplikacím požadovali vyšší výkon. Právě to by měl ale změnit Pixelbook Go. Jde o plnohodnotný notebook, který se od svých předchůdců značně liší – především tedy výkonnými součástkami.

Stroj se bude nabízet v různých hardwarových konfiguracích. Jeho srdcem bude moci být klidně i špičkový procesor Intel Core i7. V levnějších verzích se pak objeví čipy Core i5 a Core m3. Počítá se také s 8 nebo 16 GB operační paměti a s kapacitou úložného prostoru 64, 128 či 256 GB.

Pixelbook Go

Foto: archív výrobce

Přístroj bude k dispozici v černé a růžové barvě, přičemž v obou provedeních bude mít vroubkovaný povrch. Zaoblené rohy a uhlazený design mohou připomínat starší design macbooků od Applu. Novinka bude mít v pase pouze 13 milimetrů a na jedno nabití výrobce slibuje výdrž až 12 hodin. Obrazovka o velikosti 13,3 palce nabídne rozlišení Full HD či 4K, vše poběží pod taktovkou Chrome OS.

Kdy a za jakou cenu se Pixelbook Go od Googlu začne prodávat na tuzemském trhu, však zatím není známo. Lze nicméně předpokládat, že s ohledem na použitý hardware už rozhodně nepůjde o levný stroj s cenovkou pár tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků