Hlavní obsah
Honor MagicBook 14 Foto: archív výrobce

Honor jde proti zavedeným výrobcům. Tentokrát s notebookem

Značka Honor zaujala už před lety svou agresivní politikou, kdy nabízela velmi dobře vybavené chytré telefony za výrazně nižší ceny než konkurence. Nyní stejnou taktiku zkouší také u notebooků. Model MagicBook 14 se v tuzemských obchodech nabízí za 15 990 Kč, svou výbavou se přitom může srovnávat klidně i se stroji, které jsou o několik tisíc korun dražší.

Honor MagicBook 14 Foto: archív výrobce
Honor jde proti zavedeným výrobcům. Tentokrát s notebookem

Výhodnější cenovku může novinka nabídnout i díky tomu, že v jejich útrobách tepe procesor AMD Ryzen 3500U. Tyto čipy jsou totiž levnější než konkurence od Intelu, a přitom nabízí velmi solidní výkon. V případě tohoto konkrétního modelu jde o čtyřjádrový procesor taktovaný na 2100 až 3700 MHz.

K dispozici má MagicBook 14 také 8 GB operační paměti a rychlou SSD jednotku s kapacitou 256 GB. Vzhledem k tomu, že jde o velmi kompaktní stroj s tloušťkou pouhých 1,59 cm, marně byste u něj hledali optickou mechaniku.

Zbylé rozměry jsou víceméně dány úhlopříčkou displeje o velikosti 14 palců. Tento panel mimochodem nabízí rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080 obrazových bodů. O grafický výkon se stará Radeon RX Vega 8.

Upřít se novince nedá ani líbivý vzhled. Všechny vnitřní součástky chrání hliníkové šasi, které podtrhuje ozdobný modrý okraj po celém obvodu. Tohoto zajímavého prvku bylo dosaženo pomocí CNC stroje na broušení křišťálu.

Honor MagicBook 14

Foto: archív výrobce

Designových vychytávek nalezneme u MagicBooku 14 ještě více, výrobce se například originálně vypořádal s umístěním webkamery. Aby nemusel dělat zbytečně tlusté rámečky okolo displeje, umístil kameru na klávesnici, objeví se až ve chvíli, kdy zmáčknete příslušné tlačítko. Praktická je také čtečka otisků prstů, která se ukrývá přímo v pohotovostním tlačítku.

Solidní je také výdrž baterie, bez elektrické zásuvky se novinka obejde až deset hodin. Potěší také podpora rychlého nabíjení, kdy se laptop dostane na poloviční kapacitu už za pouhou půlhodinu.

Honor tedy s MagicBookem 14 nasadil laťku poměrně vysoko. Bude zajímavé sledovat, jak na to zareaguje konkurence.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků