Hlavní obsah
 

CES 2018: HTC láká na bezdrátovou virtuální realitu. A věrnější obraz

Hned dvě zajímavé novinky si přivezla na veletrh CES 2018, který aktuálně probíhá v americkém Las Vegas, společnost HTC. Řeč je o nové helmě pro virtuální realitu HTC Vive Pro a o adaptéru Vive Wireless Adaptor.

 
CES 2018: HTC láká na bezdrátovou virtuální realitu. A věrnější obraz

Patrně největší zájem budila na veletrhu helma HTC Vive Pro, která je přímým nástupcem modelu HTC Vive. Proti němu nabízí novinka především vyšší rozlišení, je vybavena OLED displeji s celkovým rozlišením 2880 x 1600 pixelů.

Rozlišení se tak zvýšilo o více než 70 %, což je v praxi rozhodně znát. Patrně nejvíce při čtení textů ve virtuálním světě.

Kvalitní zvuk, větší pohodlí

Není žádným tajemstvím, že intenzitu zážitku z virtuální reality výrazně ovlivňují i sluchové vjemy. Proto je nový Vive Pro opatřen integrovanými sluchátky s vysokým výkonem a vestavěným zesilovačem.

HTC Vive Pro

Foto: archív výrobce

HTC Vive Pro

Foto: archív výrobce

Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele. Nabízí lepší rozložení hmotnosti, snadné nastavení velikosti pomocí kruhového dotahování a celkově tedy zvýšený komfort – alespoň v porovnání s předchůdcem.

Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa. Ta je navíc k dispozici i vývojářům, kteří ji mohou využít k rozšíření svého obsahu.

„Poptávka po špičkové virtuální realitě s vysokým rozlišením, špičkovým audiem a těmi nejlepšími komponentami je neoddiskutovatelná,“ prohlásil na akci Daniel O`Brien, ředitel virtuální divize HTC v USA. „Vive Pro je odpověď pro všechny nadšence a profesionály, kteří vyžadují to nejlepší,“ dodal.

HTC Vive

Foto: archív výrobce

Jde to i bez drátů

Nový headset – a nutno podotknout, že také starší model bez slůvka Pro v názvu – je kompatibilní také s novým bezdrátovým adaptérem Vive Wireless Adaptor. Na něm spolupracovala společnost HTC s čipovým gigantem Intelem.

Díky adaptéru je možné helmu propojit s počítačem bez kabelů, pomocí technologie Intel WiGig v pásmu 60GHz. Ta se vyznačuje především nízkou latencí, která je u obrazu velmi důležitá.

Vive Wireless Adaptor

Foto: archív výrobce

„Již od představení virtuální reality touží fanoušci po její bezdrátové podobě. Díky spolupráci s HTC můžeme zaručit, že bezdrátová virtuální realita s technologií Intel WiGig uspokojí i ty nejnáročnější fanoušky i profesionály,“ komentoval novinku Frank Soqui, šéf oddělení virtuální reality společnosti Intel.

Kdy přesně se obě novinky objeví na pultech obchodů a za jakou cenu, není zatím jasné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků