Seagate nazývá novou technologii, jejíž primárním cílem je chránit data na disku před odcizením, jako "DriveTrust". DriveTrust ochranu zajišťuje soubor hardwarových prvků, které jsou kombinovány se softwarovým programovatelným zabezpečením.

Podle vyjádření firmy je produkce nového výrobku poměrně levná, 3,5" disky se 7200 ot./min. jsou tak vhodné pro ty, jenž vyžadují velmi dobrou ochranu dat a přitom nechtějí investovat příliš mnoho peněz.

Pro přístup k datům, která šifruje DriveTrust technologie, musí zadat majitel disku pouze heslo, jenž mu dovolí operovat s uloženými soubory. O jejich zakódování se stará speciální čip, na míru navržený šifrovacím postupům (systém pracuje se 128bitovou AES šifrováním).

Seagate nyní nabízí pevné disky série DB35, které podporují DriveTrust technologii. Produkty nalézají uplatnění v domácích zábavních systémech, jako jsou například digitální videorekordéry. V prvním čtvrtletí příštího roku firma uvede rodinu zařízení Momentus FDE 5400.2 [celá zpráva], jenž DriveTrust technologii zpřístupní také pro mobilní počítače.