Před dvěma roky působil Compute Card jako zjevení. Kvůli kompaktním rozměrům totiž většinu uživatelů při prvním pohledu na zařízení ani nenapadlo, že jde v podstatě o plnohodnotný počítač.

Rozměry jednoho z nejmenších PC na světě byly 95 x 55 x 5 mm, díky čemuž se tento stroj skutečně vešel do peněženky, podobně jako platební karta.

Porovnání velikosti nového počítače s platební kartou.

Porovnání velikosti nového počítače s platební kartou.

FOTO: archív výrobce

Z kompaktních rozměrů se dá patrně tušit, že tato sestava nemohla nabídnout stejné přednosti jako klasické stolní počítače. Hrát hry na něm zkrátka možné nebylo, výrobce jeho využití viděl spíše v oblasti internetu věcí – tedy u různých spotřebičů, které se díky němu stanou chytrými.

Například starší televizor šel díky modelu Compute Card snadno proměnit na chytrý. Možnosti využití byly ale pochopitelně daleko širší, od snadné automatizace různých výrobních linek až po programování digitálních kiosků či interaktivních ledniček.

Příznivá cena nepomohla

Počítač je mimochodem tak tenký, že se na něj nevešel ani klasický USB konektor. Zařízení využívající tento standard je však možné připojit klidně pomocí redukce, která je součástí balení.

Přestože Compute Card vypadal naživo velmi působivě, masovějšího rozšíření se počítač o velikosti kreditky nedočkal. Nepomohla ani relativně příznivá cenovka pohybující se pod hranicí pěti tisíc korun. Výrobce jej proto nyní bez náhrady stahuje z obchodů.

Může se vám hodit na Zboží.cz: