Novinka se jmenuje Surface Hub 2 a jde o následovníka první generace, který byl odhalen již v roce 2015.

Podnik toho zatím o druhé generaci příliš neprozradil, ukázal v podstatě jen vzhled a sdělil, že novinka bude spadat do stejné cenové kategorie jako předchůdce. Právě z těchto slov se dá vyčíst, že Surface Hub 2 bude stát jako nové auto.

Technické parametry jsou tedy stále tajemstvím, lze nicméně předpokládat, že technologický základ bude stejný jako u první generace. Novinka přinese vylepšení především v otázce výkonu, který přece jen od roku 2015 poskočil o velký kus směrem vzhůru.

Surface Hub 2

Surface Hub 2

FOTO: archív výrobce

Surface Hub 2

Surface Hub 2

FOTO: archív výrobce

Co umí první generace?

Počítač Surface Hub se ukrývá v 84palcové obrazovce se 4K rozlišením (3840 × 2160 obrazových bodů). Svými rozměry tak tento stroj spíše než počítač připomíná velkou dotykovou tabuli, jejímž základem je nový operační systém Windows 10. Rozměry jsou přesně 111,7 × 220,9 × 10,5 cm, hmotnost pak činí 127 kg.

Sloužit by Surface Hub měl především firmám k prezentacím, uplatnění by ale s přihlédnutím ke svým dovednostem zařízení našlo nejspíše i ve školství. Obří displej je totiž celý dotykový. Je na něm možné psát pomocí dodávaného stylusu (speciální pero) nebo jednoduše pomocí rukou.

Microsoft Surface Hub

První generace počítače Microsoft Surface Hub

FOTO: archív výrobce

Uvnitř první generace Surface Hubu se ukrývá procesor Intel Core i7 doplněný o grafický čip Nvidia Quadro K2200. Sestava má k dispozici 8 GB operační paměti a 128GB SSD jednotku. Tato konfigurace je na dnešní poměry přinejlepším průměrná.

V prodeji je nicméně také ještě pomalejší verze, která nabízí menší 55palcovou obrazovku. A podle zveřejněných informací se také druhá generace bude nabízet ve dvou velikostních provedeních.

Kdy přesně se Surface Hub 2 objeví na pultech obchodů, není v tuto chvíli jasné.