Druhou pracovní plochou by měl být vybaven vrcholný model MacBook Pro. Ta bude ale výrazně menší než hlavní monitor. V podstatě by mělo jít o malý dotykový OLED panel, který bude umístěn nad klávesnicí.

Uživatelé tento panel budou moci využít hned k několika různým úkonům. Pomocí něj by se měly ovládat některé funkce notebooku a zároveň by se na něm měly zobrazovat nejrůznější notifikace a důležitá upozornění.

Pozvánka na tiskovku společnosti Apple

Pozvánka na tiskovou konferenci společnosti Apple

FOTO: archív výrobce

Druhým displejem by měly být podle serveru 9to5mac.com vybaveny 13 i 15palcové verze MacBooku Pro. Mezi jejich další vylepšení bude samozřejmě patřit také nárůst výkonu.

Apple samozřejmě příchod nových strojů zatím nepotvrdil. To není zase tak překvapivé, protože zástupci amerického počítačového gigantu novinky nikdy nekomentují před jejich oficiálním odhalením.

Zda budou notebooky s logem nakousnutého jablka vybaveny druhým displejem, tak bude jasné nejspíše až ve čtvrtek večer po oficiální tiskové konferenci. [celá zpráva]

Zmizí klávesnice úplně?

To, že americký počítačový gigant s integrací dotykových displejů skutečně počítá, naznačuje i patentový návrh z minulého měsíce. V něm šel Apple ještě dál, protože chtěl klávesnice odsunout na druhou kolej úplně. [celá zpráva]

Podle současného návrhu by mělo jít v podstatě o obdobu dotykových displejů, které však nebudou zobrazovat žádné informace. Místo toho budou na největší ploše zobrazeny pouze jednotlivé virtuální klávesy.

Patent společnosti Apple na notebook s dotykovou plochou místo klávesnice

Patent společnosti Apple na notebook s dotykovou plochou místo klávesnice

FOTO: archív výrobce

Inženýři společnosti Apple kladli při návrhu důraz i na to, aby se uživatelům na virtuální klávesnici psalo co možná nejpohodlněji. I proto bude mít hmatovou odezvu. Nebude to jistě stejné, jako když uživatel zmáčkne skutečné tlačítko, na druhou stranu i například mírné zavibrování mu dá pocit, že klávesu skutečně zmáčkl.

Pod velkou virtuální klávesnicí se pak nacházejí tři další dotykové plochy. Jedna zastává funkci klasického touchpadu, na dalších dvou se pak může zobrazit například numerický blok kláves či multimediální klávesy.