Masírovat se uživatel může nechat od saka i mikiny. Do obou těchto svršků lze snadno vložit speciální vestu, která je vybavena vzduchovými polštářky. Ty se nafukují a zase vyfukují díky kompresoru s baterií, jenž je umístěn v jedné z kapes.

Speciální vložka se vzduchovými polštářky.

Speciální vložka se vzduchovými polštářky

FOTO: archív výrobce

Prototyp masírovacího oblečení ukázali zástupci společnosti AiraWear už v polovině loňského roku na veletrhu IFA v německém Berlíně. Nově na veletrhu CES v Las Vegas přibylo sako a tvůrcům se navíc podařilo zmenšit kompresor i samotnou baterii, díky čemuž není zařízení na cestách takovou přítěží.

Styl a intenzitu masáže je možné upravovat pomocí připojeného chytrého telefonu. Do něj je ale nejprve nutné nainstalovat obslužnou aplikaci od výrobce. Program je navíc schopný analyzovat využití masážních funkcí a podle toho se učí, jaký typ masáže vyhovuje uživateli nejvíce.

Na první pohled nejde ani poznat, že je to masírovací mikina. Hluk kompresoru ji ale prozradí.

Na první pohled nepoznáte, že jde o masírovací mikinu.

FOTO: archív výrobce

Masírovací oblečení se samozřejmě nemůže vyrovnat pocitu, když ležíte na stole a do vašich zad se zaboří ruce skutečného maséra. Kompresor je navíc při práci poměrně hlučný, což například v kanceláři může představovat problém.

Tvůrci se nicméně neobávají, že by o jejich prvotinu nebyl zájem. Koneckonců v Asii i USA se ještě před pár lety těšily velké popularitě čepice se zabudovanými ventilátory, stejně jako košile s velmi podobným systémem – malé větráčky chladily podpaží uživatele, aby se v parných dnech zbytečně nepotil.

Masírování uživatel koriguje pomocí chytrého telefonu.

Masírování uživatel koriguje pomocí chytrého telefonu.

FOTO: archív výrobce

Překážkou k masovému rozšíření tak může být snad jen cena. Za masážní mikinu i se vzduchovou vložkou požaduje výrobce 200 dolarů (5000 Kč). Sako vyjde ještě o 50 dolarů dráže, tedy na 250 dolarů – více než šest tisíc korun.

Kdy přesně se masírovací oblečení objeví na pultech obchodů, výrobce neprozradil. Stát by se tak ale mělo v průběhu letošního roku. V současnosti jsou již přijímány předobjednávky.