Novinka se jmenuje Hub+ a cílí na majitele nového MacBooku od společnosti Apple. Ten totiž disponuje pouze jedním USB portem, pokud chcete další, musíte připojit dokovací stanici.

Hub+ s novým MacBookem

Hub+ s novým MacBookem

FOTO: archív výrobce

A přesně jako obyčejná dokovací stanice novinka funguje. Kromě pěti USB portů nabídne i zabudovanou čtečku paměťových karet a mini DisplayPort pro připojení externího monitoru.

V čem je přístroj tedy tak unikátní? Je totiž navíc vybaven zabudovanou baterií, prostřednictvím které lze dokovací stanici používat na cestách také jako zdroj elektrické energie, například pro připojený chytrý telefon. Lákavé jsou i rozměry novinky – je menší než běžný chytrý telefon (122 x 39 x 8,5 mm) a váží pouze 99 g.

Hub+ je menší než běžné chytré telefony

Hub+ je menší než běžné chytré telefony

FOTO: archív výrobce

To stačilo k tomu, aby o Hub+ projevilo na crowfundingové síti Kickstarter, kterou nápadití jedinci a především menší podniky využívají k financování svých projektů, zájem bezmála sedm tisíc lidí. Tvůrci na rozjetí masové výroby chtěli původně alespoň 35 000 dolarů (850 000 Kč), nakonec se ale vybralo 763 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 18,5 miliónu korun.

Přispívat přitom bude možné ještě v průběhu příštího týdne. Lze tedy předpokládat, že vybraná částka povyskočí ještě směrem vzhůru.

Stovky lidí přispěly pouze jediným dolarem. Kdo dal ale alespoň 79 dolarů (2000 Kč), získá jednu dokovací stanici Hub+. A zájemců o ní byly tisíce.

Novinka může fungovat také jako externí nabíječka pro smartphone

Novinka může fungovat také jako externí nabíječka pro smartphone

FOTO: archív výrobce