Podle informací výrobce by měla být novinka schopná spolupracovat až s osmi desítkami různých zařízení. Podporovány jsou počítače i notebooky s operačními systémy Mac OS X a Windows, ale také chytré telefony a počítačové tablety pracující na platformě Android a iOS od Applu.

ČTĚTE TAKÉ:
Chytré sluchátko promítá obraz přímo do oka

Počítá se ale i s chytrými televizory a dalšími domácími spotřebiči vybavenými vlastním operačním systémem. Není tak vyloučeno, že v dohledné době bude tímto systémem možné ovládat klidně i troubu nebo pračku.

Whipsaw nod

Whipsaw Nod

FOTO: archív výrobce

Uvnitř prstenu je senzor, který dokáže zaznamenávat pohyby ruky ve volném prostoru a přenášet je na obrazovku. Tlačítky na vrchní straně je možné jednoduše nabídku potvrdit nebo se vrátit zpět nebo pomocí dotykové plochy rychle posouvat internetové stránky podobně jako s obyčejnou počítačovou myší.

Spojení probíhá výhradně prostřednictvím bezdrátových standardů wi-fi a Bluetooth, dosah bezdrátového signálu je zhruba deset metrů.

Americká společnost Whipsaw již nyní nabízí na svých internetových stránkách prstýnek ke koupi v rámci předobjednávky. Vybírat je možné ze čtyř různých velikostí, všechny vyjdou na jednotnou cenu 149 USD, tedy necelé tři tisíce korun. Fyzicky dostupný Nod bude až koncem roku.

Whipsaw nod

Vybírat je možné ze čtyř různých velikostí.

FOTO: archív výrobce