Poslední generace tabletu Surface, již Microsoft uvedl loni v září, je vybavena 10,6palcovým displejem. Proti tomu je klasický iPad Air menší – jeho dotyková plocha má úhlopříčku 9,7 palce. A i tato hodnota je ale pro některé uživatele příliš velká.

Právě proto začala společnost Apple v roce 2012 nabízet vedle klasického jablečného tabletu také verzi Mini, která disponuje obrazovkou s úhlopříčkou 7,9 palce. A stejnou taktiku chytá nyní americký softwarový gigant, použit by měl být u Surfacu Mini podle dřívějších zpráv serveru Wall Street Journal sedmipalcový panel.

Nabídek obalů pro Surface Mini je na Amazonu hned několik.

Nabídek obalů pro Surface Mini je na Amazonu hned několik.

FOTO: repro Amazon

Dosvědčují to nabídky na serveru Amazon. Několik prodejců totiž začalo nabízet obaly právě pro malý tablet od Microsoftu. Prakticky všechny nabídky shodně tvrdí, že zboží bude dostupné 18. května. Právě tehdy by tedy podle serveru TechCrunch měl americký softwarový gigant uvést nový tablet na trh.

Někteří přispěvatelé v zahraničních diskusních fórech však upozorňují na to, že malý tablet vyobrazený společně s pouzdry se velice podobá modelu Lenovo ThinkPad Tablet 8. Zda se skutečně jedná o Surface Mini, budeme s jistotou vědět až v druhé polovině nadcházejícího měsíce.

Microsoft zatím informace o novém přístroji nijak nekomentoval.

Lenovo ThinkPad Tablet 8

Lenovo ThinkPad Tablet 8

FOTO: archív výrobce