Novinka vychází z poměrně jednoduchého konceptu. Dvojice fotoaparátů je k sobě připojena pomocí magnetů, při jejich rozdělení si každý uživatel vezme jednu část a pořizuje s ní momentky. Obslužný software je poté schopný oba snímky spojit v jeden.

Fotoaparát Duo

Fotoaparát Duo

FOTO: Chin-Wei Liao

„Staré fotografie máme spojené se spoustou emocí. Ty budou ještě silnější, pokud na snímku bude i osoba, která jej pořizovala,“ vysvětlil Chin-Wei Liao hlavní důvod, který ho vedl k vyrobení prototypu.

Při testech přístroje tvůrce odhalil i další přednost. „Někteří lidé se cítí při focení nepříjemně. Duo je ale dovedlo povzbudit,“ konstatoval mladý vynálezce.

Fotoaparát Duo

Snímky pořízené unikátním fotoaparátem

FOTO: Chin-Wei Liao

Nový fotoaparát není samozřejmě určen pouze pro zamilované páry. Využít jej může prakticky kdokoliv, vhod přijde na oslavách narozenin, výletech i při večerních posezeních s přáteli. Kdy se objeví Duo na pultech obchodů, je zatím otázkou.

Chin-Wei Liao není jediný, kdo se snaží na snímku zachytit i osobu za objektivem. Například společnost Samsung u svého top modelu Galaxy S4 nabízí funkci Dual Camera, díky které mohou být oba fotoaparáty používány současně, a to i při natáčení videa. [celá zpráva]

Fotoaparát Duo

Fotoaparát Duo

FOTO: Chin-Wei Liao