Novinka od LG nabídne úhlopříčku 140 centimetrů. Díky tvaru obrazovky má divák u displeje pocit, jako by jím byl skutečně obklopen. Zakřivení zároveň umožňuje sledovat obraz ze stejné vzdálenosti z mnoha úhlů.

Televizor je vybaven technologií OLED, která poskytuje jasnější a kontrastnější obraz než televizory LCD, má mnohem tenčí obrazovku a je energeticky úspornější. Doporučená prodejní cena je stanovena na 15 miliónů wonů (zhruba 266 000 Kč).

Televizor Samsungu s prohnutým displejem na veletrhu CES.

Televizor Samsungu s prohnutým displejem na veletrhu CES

FOTO: Samsung

LG dodala, že již přijímá objednávky na zakřivené televizory v Jižní Koreji. Termín, kdy chce začít nabízet televizory i v dalších zemích, stejně jako cenu televizorů pro tyto trhy, firma podle serveru BBC oznámí "v příštích měsících".

Výzkumná společnost IHS Screen Digest očekává, že Samsung bude brzy LG následovat. Domnívá se však, že v blízké budoucnosti zůstanou ceny těchto televizorů vysoko a vzhledem k obtížím při výrobě velkých OLED obrazovek se počet vyráběných kusů v dohledné době výrazně nezvýší. Podle analytika firmy Eda Bordera budou zakřivené televizory v nejbližší době cennější spíš jako propagační nástroj, než jako ziskový produkt.