„Je to nejlogičtější krok, který se dal dlouho čekat. Do konce roku přijde 40 ultrabooků s dotykovým displejem. Nicméně to, jak budou přijímány, rozhodne úspěšnost Windows 8,“ uvedla Nicole Scottová ze serveru NetbookNews.

Podle ní se navíc výrobci budou stále více snažit stlačit cenu nových přístrojů směrem dolů. K dispozici by tak měla být celá řada přístrojů, jejichž cena se bude pohybovat mezi 14 a 15 tisíci korunami. Ještě na jaře se přitom většina ultrabooků prodávala za cenu okolo 20 000 korun.

Acer Aspire TimeLine M3

Acer Aspire TimeLine M3

FOTO: Acer

Aktuálně nejlevnějším modelem na trhu je Acer Aspire TimeLine M3, první ultrabook s 15palcovým displejem. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, jej je možné zakoupit od 14 746 do 15 380 Kč.

Ultrabooky se snaží spojit všechny klady netbooků i notebooků do jediného přístroje. Mají kompaktní rozměry i dlouhou výdrž baterie a přitom nabídnou vysoký výkon, který řadě uživatelů u netbooků chyběl. Zároveň mají zabudované speciální funkce, které chrání data při ztrátě nebo při odcizení ultrabooku.