Zařízení Asus WAVI Xtion se k televizoru i počítači připojuje pomocí rozhraní HDMI. Bezdrátový přenos obrazu je poté zprostředkován pomocí technologie WHDI, která pracuje na frekvenci 5 GHz. Pro bezproblémový přenos signálu by od sebe obě zařízení neměla být vzdálena více než 25 metrů.

Asus WAVI Xtion

Asus WAVI Xtion

FOTO: Novinky

Takto připojený počítač navíc nemusíte ovládat klávesnicí ani myší, využít k tomu můžete pohybový senzor Asus Xtion, který je součástí celého systému. Senzor umožňuje díky dvěma infračerveným čidlům a citlivému mikrofonu snímat pohyb člověka před televizí a pomocí jeho gest ovládat přehrávání videa či prohlížení fotografií, nebo jej dokonce dokáže přenést do hry.

Například v akční hře hráč máchne pěstí proti obrazovce, čidla přenesou úder do hry, ve které zasáhne virtuálního soupeře. Z výčtu funkcí je tedy patrné, že pohybový senzor je velice podobný Kinectu od Microsoftu. Ten je však určen výhradně pro herní konzoli Xbox 360. [celá zpráva]

Asus Xtion Pro

Pohybový senzor od Asusu

FOTO: Novinky

„Technologie přirozené interakce a intuitivní ovládání gesty je správná cesta pro ovládání všech zařízení. Jsme přesvědčeni, že naše řešení představují budoucnost interakce uživatelů se spotřební elektronikou a pomohou prolomit bariéry, které stále mnoho lidí vůči moderním technologiím pociťuje,“ uvedl ředitel firmy PrimeSense Inon Beracha. Jeho firma se spolu se společností Asus podílela na výrobě novinky.

Sada Asus WAVI Xtion, obsahující přístroj pro bezdrátový přenos obrazu a první pohybový senzor pro osobní počítače, se začne prodávat letos v květnu. Jeho cena zatím nebyla stanovena.