Za dramatický označila společnost nárůst počtu DVD přehrávačů. Od průzkumu v roce 2004, kdy jejich podíl na vybavenosti domácností dosahoval necelých 10 procent, se zvýšil na současných 54 procent.

Přestože první Blu-ray disky s filmy ve vysokém rozlišené se objevily již v roce 2000 na výstavě CEATEC, dominantní pozici DVD nosičů se jim nepodařilo až dodnes překonat. Důvodem je především vysoká cena přehrávačů i médií.

V roce 2012 bude mít přehrávače Blu-ray již skoro polovina českých domácnostíOdhad asociace Blu-ray forum.cz

Odborníci ale předpovídají, že stále více Čechů bude v následujících letech místo DVD přehrávačů kupovat přístroje umožňující přehrávání filmů v moderním formátu s vysokým rozlišením Blu-ray.

Podíl digitálních fotoaparátů se zvýšil z necelých pěti procent v roce 2002 na 43 procent a počet tiskáren k počítači dosáhl nyní 39 procent, což je oproti roku 2002 nárůst asi o 20 procent.

Počítač vlastní polovina Čechů

Počítač mladší tří let vlastní pětina domácností, u PC starších tří let je to více než čtvrtina. Téměř pětina domácností (18 procent) uvádí také vybavenost notebookem, včetně firemního.

Celkově, bez ohledu na stáří PC, je osobním počítačem vybavena více než polovina domácností (53 procent).

Nejvíce domácností stále vlastní CD přehrávač, od roku 2002 se jeho podíl na vybavenosti zvýšil z přibližně 45 na 63 procent. Naopak klesá počet videorekordérů VHS - od roku 2004, kdy jejich podíl činil asi 60 procent, se snížil na současných 39 procent.