Vrchní strana podložky je vyrobena z umělohmotného materiálu. Na ní notebook pevně sedí a nezahřívá se tolik, jako je tomu na polstrovaných podložkách. Navíc můžete díky pevné polohovatelné desce naklonit notebook až o 12 stupňů.

Přečtěte si také: Jak vybrat tu nejlepší podložku pod notebook

Kromě toho má horní část podložky neklouzavý lesklý povrch, takže notebook nebude nikam sklouzávat. Spodní stranu podložky tvoří polstrovaná základna, díky níž mohou lidé nechat nohy uvolněné, místo aby museli držet kolena blízko sebe.


:. Podložka drží notebook zdvižený v úhlu dvanácti stupňů a zvyšuje tak pohodlí pro šíji i nohy. Foto: Archiv

Spodní vrstva je vyrobena z prodyšného materiálu, který je běžně používán u atletického vybavení. Mezi vrchní a spodní vrstvou je umístěna speciální komora pro odvod teplého vzduchu od laptopu.

Podložku je možné použít se všemi notebooky s velikostí do 17 palců. Bohužel vrchní protiskluzová úprava neumožňuje práci s myší pro použití podložky s menším notebookem. Novinka je již nyní dostupná v obchodech za cenu okolo 750 korun.

Laptopy ohrožují plodnost mužů
Řada mužů si den bez laptopu nedokáže představit. Rozložit si jej na klíně mohou prakticky kdekoli a kdykoli, jenže podle zdravotníků je tahle výhoda může stát plodnost. Zapnuté notebooky na své spodní straně hřejí do velmi vysokých teplot, které negativně působí na tvorbu spermií ve varlatech. Jedinci vysedávající s notebookem na klíně celé hodiny se mohou takto skutečně téměř sterilizovat. Celý článek naleznete zde.