Hlavní obsah
Zeď nářků Foto: Pierpaolo Cito/Pool, Reuters

Židé mohou posílat své modlitby ke Zdi nářků přes internet

Také jeruzalémská Zeď nářků, mezi jejíž kameny věřící vkládají lístky se svými modlitbami, jde s dobou. Lidé nyní mohou svá poselství posílat prostřednictvím komunikační internetové sítě Twitter. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP.

Zeď nářků Foto: Pierpaolo Cito/Pool, Reuters
Židé mohou posílat své modlitby ke Zdi nářků přes internet

Tuto službu zdarma věřícím nabízí internetová stránka Tweet Your Prayer, jejíž pracovníci vzkazy vytisknou a odnesou ke Zdi nářků a vloží je mezi skoro 2000 let staré kameny k tisícům lístečků, s nimiž se k Bohu obracejí poutníci.

Zeď nářků je pro Židy nejposvátnějším místem. Jde o zbytek někdejšího Herodova chrámu zbořeného v roce 70 našeho letopočtu.

Prostřednictvím internetu mohou lidé hodnotit i Boha

Věřící lidé z celého světa mohou už více než rok známkovat prostřednictvím internetu Stvořitele. Bůh dostává hodnocení hlavně v závislosti na katastrofách. Jestliže spadne letadlo, umírají lidé při zemětřeseních a jiných katastrofách, známky jsou velmi špatné.

Známkovat Boha mohou lidé na internetových stránkách RateTheGod.com již od loňského května. Na “božských“ internetových stránkách je zaregistrováno více než 700 tisíc lidí, z nichž každý desátý je Polák. Celých 42 procent registrovaných tvoří Američané. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků