Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Vodafone v desítkách měst zrychlil mobilní internet na dvojnásobek

Mobilní operátor Vodafone na konci minulého týdne spustil ve 44 tuzemských městech mobilní internet o teoretické rychlosti až 42 Mbit/s. Internetové připojení tak zrychlí na dvojnásobek, oznámila firma. Spuštění technologie HSPA+ DC je přípravou na výstavbu sítě LTE (Long Term Evolution).

Foto: Profimedia.cz
Vodafone v desítkách měst zrychlil mobilní internet na dvojnásobek

Novou technologii spustil Vodafone v testovacím provozu již v lednu v Berouně a v červenci v Karlových Varech. Testování bylo úspěšné, proto se operátor rozhodl tuto technologii rozšířit na další místa. Rychlejší připojení budou tak moci využívat také zákazníci například v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích či Liberci.

Díky instalaci technologie se výrazně zvýší kapacita sítě, a proto stoupne reálná rychlost datových přenosů. Uživatelé by se měli reálně dostat na rychlost kolem 30 Mbit/s.

Mobilní internet o rychlosti až 42 Mbit/s spustil v září v Brně i konkurenční T-mobile. Již předtím pokrýval nejrychlejší mobilní technologií na trhu část Prahy, Liberec, České Budějovice, Mladou Boleslav, Zlín a Otrokovice. Naopak Telefónica ČR o zavedení technologie do své sítě neuvažuje. Průměrná rychlost v její síti 3G se pohybuje okolo dvou Mbit/s.

Síť třetí generace, na jejíž části Vodafone novou technologii nasadil, je v dosahu pro více než sedm miliónů obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků