Hlavní obsah
Frýdek-Místek hledá opět po roce nejlepší štrúdl Foto: www.beskydskerekordy.cz

USB klíčenka s miniaturním diskem

Společnost BTC, která je na českém trhu známa především svými optickými mechanikami, představila unikátní USB klíčenku Zeus Portable, která v sobě ukrývá miniaturní pevný disk s kapacitou až 4 gigabajty.

Frýdek-Místek hledá opět po roce nejlepší štrúdl Foto: www.beskydskerekordy.cz
USB klíčenka s miniaturním diskem

Vzhledem k tomu, že nová klíčenka s rozměry 66,7 x 47,4 x 13,6 mm a váhou 48 gramů je o něco větší než modely vybavené flash pamětí, má speciální (o 90 stupňů otočný) USB konektor který umožní klíčenku připojit k velkému množství zařízení.

Uvnitř se místo obvyklé flash paměti ukrývá miniaturní 1" pevný disk s kapacitou 2,2 nebo 4 GB. Ten je sice více náchylný na otřesy, ale zase umožňuje snížit cenu na mnohem nižší úroveň, než kolik by stála klíčenka s klasickou flash pamětí se stejnou kapacitou.

Připojení k počítači je možné prostřednictvím vysokorychlostního rozhraní USB 2.0, které nabízí teoretickou rychlost přenosu dat až 480 Mb/s. Reálná rychlost však bude nižší, limitem jsou totiž možnosti miniaturního disku. Jeho plotny se otáčí rychlostí 4200 ot./min. a přenosová rychlost se podle výrobce pohybuje od 4,2 do 7,9 MB/s.

Cena v současné době není známa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků