Hlavní obsah
Logo Twitteru Foto: Thomas White, Reuters

Twitter poprvé vydělal přes miliardu dolarů za pouhé čtvrtletí

Výnosy americké společnosti Twitter ve čtvrtém čtvrtletí poprvé překonaly hranici jedné miliardy dolarů, zvýšil se také počet uživatelů. Čistý zisk ale firmě o 53 procent klesl a činil 119 milionů USD (2,7 miliardy Kč). Zaostal tak za očekáváním, protože se zároveň o 22 procent zvýšily provozní náklady. Vyplývá to ze sdělení společnosti, která provozuje stejnojmennou sociální síť.

Logo Twitteru Foto: Thomas White, Reuters
Twitter poprvé vydělal přes miliardu dolarů za pouhé čtvrtletí

Očištěný zisk na akcii činil 25 centů (5,7 Kč), zatímco analytici podle společnosti FactSet čekali zisk 29 centů (6,6 Kč) na akcii.

Výnosy stouply o 11 procent na 1,01 miliardy USD (22,9 miliardy Kč), hlavně díky růstu na největším trhu firmy, což jsou Spojené státy. Výnosy z reklamy se zvýšily o 12 procent na 885 milionů USD (20,2 miliardy Kč). Počet denních uživatelů se pak vyšplhal na 152 milionů ze 145 milionů (na 3,5 miliardy ze 3,3 miliardy korun) v předchozím čtvrtletí. Výnosy i počet uživatelů překonaly očekávání analytiků.

Twitter se snaží zvyšovat počet uživatelů změnami, které označuje za uživatelsky přívětivější. Například umožňuje uživatelům sledovat témata či se snaží odstranit urážlivý obsah. Koncem loňského roku také spustil funkci, díky které mohou uživatelé skrýt určité odpovědi na své tweety.

V prvním čtvrtletí Twitter očekává výnosy v rozmezí 825 milionů až 885 milionů USD (18,8 miliardy až 20,2 miliardy korun), analytici je v průměru odhadovali na 872,6 milionu USD (19,9 miliardy korun). Firma upozornila, že letos počítá s růstem nákladů asi o 20 procent, zejména kvůli vyššímu počtu zaměstnanců a stavbě nového datového centra, uvedla agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků