Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Stovky lidí se nemohly přihlásit k Facebooku. A to i z Česka

Problémy s dostupností svých služeb musel řešit od středečního dopoledne Facebook. Stovky uživatelů totiž hlásily, že je tato sociální síť na jejich přístrojích nedostupná. Podle všeho se to však týkalo pouze lidí, kteří se připojovali prostřednictvím webového prohlížeče Google Chrome.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Stovky lidí se nemohly přihlásit k Facebooku. A to i z Česka

První uživatelé začali výpadky hlásit ve středu mezi 10. a 11. hodinou. Přes poledne však počet stížností začal dramaticky narůstat, okolo 14. hodiny se již k Facebooku nemohlo připojit více než 1600 lidí.

Z analýzy serveru Downdetector.com, který monitoruje nedostupné internetové služby, vyplynulo, že nejvíce hlásili problémy s připojením uživatelé z Evropy, a to včetně Česka. Stejně tak se ale s výpadky potýkali Američané, Australani či například Japonci.

Mapa zemí, kde měli lidé nejčastěji problémy s přístupem k Facebooku

Foto: downdetector.com

Ukázalo se také, že problémy s připojením měli pouze ti jedinci, kteří využívají internetový prohlížeč Google Chrome. Z prohlížečů Internet Explorer, Edge či Firefox se dalo připojit bez jakýchkoliv problémů.

Co problémy s připojením z Chromu způsobilo, zatím zástupci Googlu ani Facebooku neprozradili. Okolo 15. hodiny však Facebook začal celé řadě uživatelů fungovat i z tohoto webového browseru.

V případě, že by se problémy s nedostupností služeb opakovaly, mohou se k sociální síti Facebook uživatelé Chromu připojit z jiného prohlížeče.

Prohlížejte si internet bezpečně se seznam prohlížečem.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků