Hlavní obsah
Sony VPL-VW40 Foto: Novinky

Sony má nový high-end projektor, cenu srazila na polovinu minulého

Japonská Sony si pro letošek připravila spoustu novinek. Nabízet bude nejen 16 GB paměťové karty, nové LCD TV, ale také obohatila nabídku projektorů pro domácí kino. Novinka VPL-VW40 má plné HD rozlišení a stojí polovinu co loňský model.

Sony VPL-VW40 Foto: Novinky
Sony má nový high-end projektor, cenu srazila na polovinu minulého

Loňský model VPL-VW60 ocenila organizace EISA coby nejlepší projektor domácího kina za rok 2007. Stejně jako současná lednová VW40 nabízel plné HD rozlišení 1920x1080. Velkou nevýhodou byla jeho cena. Sony jej prodává za 140 000 korun.

VW40 už stojí polovinu. „Model VPL-VW40 bude velmi přítažlivou volbou pro nadšence," uvedla manažerka Sony Nicola Plumpová. Systém zaujme vysokým kontrastním poměrem a schopností promítat na plátno o velikosti až 760 cm, dodala.

Sony VPL-VW40 foto: Novinky

Projektor pracuje s kontrastním poměrem 15000:1 a technologií SXRD (Silicon X-tal Reflective Display). Ta byla původně vyvinutá pro kinematografické promítací systémy a poskytuje rozlišení 1920x1080.

Pixely veliksti 7µm s rozestupy 0,35 µm "vytváří obraz bez jakéhokoli viditelného mřížkování", uvedl výrobce.

Projektor je doplněn systémem, který automaticky reaguje na úroveň osvětlení každé scény a upravuje clonu tak, aby výsledný obraz byl co nejlepší. V tmavých scénách jsou tak zvýrazněny detaily obvykle ztracené ve stínu, zatímco světlé scény si zachovávají své rozlišení a nejsou přesvětlené. K dispozici jsou čtyři režimy včetně plně manuálního.

VPL-VW40 dostala do vínku i možnost horizontálního a vertikálního posuvu objektivu. Vertikální nastavení objektivu je motorizované a může být prováděno pomocí dálkového ovladače s podsvícenou klávesnicí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků