Hlavní obsah
Mladí sparťané Foto: Roman Smetka

Sony bude prodávat hudbu přes internet

Japonská společnost Sony, která se před 25 lety stala se svým walkmanem průkopníkem v oblasti přenosných přehrávačů hudby, se rozhodla vstoupit na nabitý trh internetové muziky. Nová služba nazvaná Sony Connect umožní zákazníkům nakupovat písničky a stahovat je do svých přenosných přehrávačů.

Mladí sparťané Foto: Roman Smetka
Sony bude prodávat hudbu přes internet

Sony Connect bude na trhu konkurovat takovým službám, jako je populární iTunes firmy Apple a nabídne uživatelům možnost stáhnout si více než 500 000 písniček v ceně 99 centů za kus. Celé album pak přijde na 9,95 USD, což je přibližně 260 korun.

Někteří analytici si pokládají otázku, zda Sony nepřišla se svojí nabídkou příliš pozdě, a poukazují na silnou konkurenci. Sony se však domnívá, že může být úspěšná, zvláště pokud se zvýší počet zákazníků, kteří se obrátí na legální služby.

Sony možná nabídne i vlastní přehrávač

Sony také nevyloučila, že uvede na trh vlastní přehrávač hudby stažené z internetu, který by konkuroval populárnímu zařízení iPod firmy Apple.

Dominantním hráčem na trhu digitální hudby je firma Apple, která prodala již více než tři milióny přehrávačů iPod, a na trhu s přehrávači jí tak patří téměř 50 procent. Internetový obchod na stahování hudby iTunes firmy Apple přitom prodal 70 procent písní, jež byly nakoupeny prostřednictvím internetu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků