Hlavní obsah
Brian Krzanich Foto: Mike Blake, Reuters

Šéf Intelu končí po 36 letech. Kvůli vztahu na pracovišti

Šéf amerického výrobce čipů Intel Brian Krzanich nuceně rezignoval kvůli vztahu na pracovišti. Svým chováním se totiž provinil proti internímu firemnímu kodexu. Společnost uvedla, že jej ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady s okamžitou platností přechodně nahradí dosavadní finanční ředitel Robert Swan.

Brian Krzanich Foto: Mike Blake, Reuters
Šéf Intelu končí po 36 letech. Kvůli vztahu na pracovišti

Při interním šetření přitom vyšlo najevo, že se jednalo o vztah se vzájemným souhlasem. I tak jej ale podle sdělení firmy její interní a externí poradci vyhodnotili jako nepřípustný pro manažera společnosti. Osmapadesátiletý Krzanich pracoval v Intelu od roku 1982, do funkce šéfa představenstva byl jmenován v roce 2015.

Není prvním šéfem americké společnosti, který musí odejít z vedení kvůli vztahu na pracovišti. Kvůli aféře s kolegyní musel v roce 2005 odejít Harry Stonecifer ze společnosti Boeing. Mark Hurd ztratil v roce 2010 místo v čele počítačové společnosti Hewlett-Packard, protože její představenstvo dospělo k závěru, že chtěl zatajit kontakty s externí spolupracovnicí, mimo jiné tím, že falšoval faktury.

Intel uvedl, že ve druhém čtvrtletí počítá s lepšími tržbami a ziskem, než původně očekával. Tržby by měly podle nového odhadu činit 16,9 miliardy dolarů (asi 374 miliard Kč) oproti původní prognóze 16,3 miliardy (bezmála 361 miliard korun). Zisk na akcii by se mohl vyšplhat na 99 centů (asi 22 korun) oproti původně očekávaným 85 centům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků