Hlavní obsah

Secure Blue zabezpečí krádeži digitálních dat

Společnost IBM detailněji představila technologii, jejímž úkolem je zvýšit zabezpečení spotřebních výrobků, lékařských zařízení, vládních aplikací a digitálních médií. Elektronický systém, který vyvinula divize IBM Research, je znám také jako Secure Blue.

Secure Blue zabezpečí krádeži digitálních dat

Technologie Secure Blue chrání prostřednictvím šifrování před neoprávněným užitím důvěrnost a integritu informací v zařízení před osobami, které získají přístup k zařízení nebo kontrolu nad ním. S rozšiřováním používání digitálních zařízení jsou informace čím dál více rozptýleny a nárůstá tak riziko jejich zneužití.

Právě to se snaží řešit IBM pomocí Secure Blue architektury. Ta může být zabudována v mikroprocesoru a chrání nejen  jeho bezpečnost, ale také celého zařízení v němž je čip zabudován. [celá zpráva]

Secure Blue si lze představit také jako speciální sadu elektronických obvodů, které jsou obsaženy v jádru. Velikost čipu by se díky nim zvětšila pouze o několik procent, dodala IBM. Technologii by mohla implementovat také konkurence - například výrobci čipů AMD nebo Intel. 

Technologii SecureBlue lze podle IBM použít k ochraně všech informací v zařízení včetně dokumentů, prezentací, softwaru, klíčů pro zabezpečení komunikace a digitálních podpisů.

"Ochrana před neoprávněným přístupem založená na kryptografii byla dosud doménou pouze špičkových počítačů, v nichž bránila hackerům proniknout do elektronických systémů nebo je narušit. Technologie SecureBlue poskytuje bezpečnostní vrstvu nad hlavním čipem a odstraňuje tak hlavní překážku širšího používání silné ochrany šifrováním," uvedli zástupci IBM. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků