Hlavní obsah

Ruští exekutoři zneužili blondýnku k vymáhání dluhů, vysoudila 17 tisíc

Půvabná blondýnka, jejíž fotografii bez svolení použili ruští exekutoři v internetové sociální síti jako "léčku" na dlužníky, se domohla odškodnění. Moskvance Janě Kulikovové však soud přiřkl místo požadovaných pěti miliónů rublů (skoro tři milióny korun) v přepočtu jen necelých 17 000 korun. Sami exekutoři svým trikem vymámili od neplatičů ekvivalent více než čtvrt miliónu korun.

Ruští exekutoři zneužili blondýnku k vymáhání dluhů, vysoudila 17 tisíc

Originální způsob, jak vypátrat skrývající se neplatiče a vybrat od nich dlužné peníze, zhruba před rokem vymysleli exekutoři v Udmurtské autonomní republice na východě evropské části Ruska. Na populárním webu "odnoklassniki" (spolužáci) umístili fotografii moskevské krásky, která se "seznamovala" s dlužníky a odhalovala jejich skutečné majetkové poměry.

"Konverzace byla vlastně o jediném: děvčeti jsem se prý zalíbil, a tak bych ji měl pozvat na oběd či večeři. Zajímala se, zda mám auto, kde žiji a tak podobně," vypověděl jeden z mužů, který skočil na lep. Domluvená schůzka se ale odehrála podle nejhoršího scénáře: místo blondýnky dorazili chlapi v neprůstřelných vestách a nápadník opouštěl "rande" pěšky, bez auta i obsahu peněženky.

Šéf exekutorů Igor Lebeděv se hájil, že úřad nijak nezneužil osobní údaje občanky, která nevědomky posloužila správné věci. Kulikovová však měla jiný názor a obrátila se na soud se žalobou o odškodnění za utrpěnou morální újmu. "Volali mi přátelé a příbuzní z blízka i z daleka a vyptávali se, co vyvádím a zda si mě nenajali jako 'lehkou holku'," vysvětlila.

Soud sice nyní udělal tečku za kauzou "blondýnka versus exekutoři", kterou dlouho žila ruská média, ale exekutoři se osvědčené pasti nehodlají vzdát. Jen roli lákadla převezmou pracovnice exekutorského úřadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků