Hlavní obsah
Apple Pay na chytrých hodinkách Apple Watch. Foto: mif, Novinky

Platit se dá iPhony i chytrými hodinkami. Apple Pay je už i v Česku

Majitelé iPhonů či chytrých hodinek Apple Watch mohou od úterý svými přístroji bezkontaktně platit u obchodníků. Službu Apple Pay budou moci využít, pokud jsou klienty finančních institucí, mezi něž patří Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank, Air Bank nebo mBank, či služby Twisto.

Apple Pay na chytrých hodinkách Apple Watch. Foto: mif, Novinky
Platit se dá iPhony i chytrými hodinkami. Apple Pay je už i v Česku

Služba Apple Pay je k dispozici pro chytré telefony iPhone SE nebo iPhone 6 a novější. Platby umožňují také všechny modely Apple Watch. Pro použití je třeba přidat platební kartu do aplikace Wallet, to provedete naskenováním karty a zadáním kontrolního CVV kódu ze zadní strany karty.

U nižších částek není, podobně jako u bezkontaktních platebních karet, vyžadováno zadání PIN kódu. O citlivá data se obávat nemusíte, obchodník nedostane údaje o vašich platebních kartách, protože se při platbách používá virtuální karta vytvořená při nastavení Apple Pay. Hodinkami můžete platit, i když iPhone nemáte u sebe.

Funkci Apple Pay mohou lidé využít také na iPhonech.

Foto: Novinky

Jak uhradit nákup

Placení je jednoduché. U telefonů, jež odemykáte čtečkou prstů, podržíte prst na čtečce a přiložíte ji k bezkontaktnímu terminálu. Pokud telefon odemykáte skenem obličeje, zmáčknete dvakrát zapínací tlačítko a potom displej namíříte na obličej. Poté telefon přiložíte k terminálu. U hodinek stačí dvakrát zmáčknout zapínací tlačítko a umístit je k terminálu.

Platit lze i online třeba s vybranými počítači MacBook nebo tablety iPad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků