Hlavní obsah

On-line hry: Stomiliónová herní soutěž - další podrobnosti

Herních turnajů se statisícovou dotací jsou na světě spousty, v letošním roce ale startuje projekt Championship Gaming Series (CGS), ve kterém jde o více než 5 miliónů amerických dolarů. Pořadatelé z americké televize DirectTV oznámili další informace - manažery, kteří se budou starat o americké týmy a také detaily ohledně výplat.

On-line hry: Stomiliónová herní soutěž - další podrobnosti

Novinky z domova

  • Česká kvalifikace na turnaj World Cyber Games má za sebou první LAN turnaje, o tomto víkendu si přijdou na své příznivci her Warcraft III, NFS Carbon a Command Conquer 3. WCG.W3 turnaj se uskuteční zítra ve všech hernách sítě PG Cyber Café, WCG.NFS a WCG.CC turnaje budou odehrány v neděli v pražských a brněnských hernách PGCC.
  • Čeští hráči ale mají možnost se kvalifikovat i na Electronic Sports World Cup, a to ve hrách Counter-Strike 1.6, Warcraft III, Trackmania Nations, Quake 4 a Pro Evolution Soccer 6. Kvalifikaci pořádá portál united-games.cz ve spolupráci s pořadateli rakouské kvalifikace, národní finále se uskuteční počátkem června ve Vídni.
  • Vítězem mezihernového turnaje SPEED8.Warcraft III DotA pořádaného v hernách PG Cyber Café se stal slovenský tým Storm Games Clan, když dokázal porazit kompletní českou špičku včetně obhájce prvenství z týmu nEophyte. Slovenští hráči tak potvrdili svou třídu a i na finále Mistrovství ČR v počítačových hrách budou určitě patřit k favoritům.
  • Přední český W3 hráč Giacomo těsně neuspěl v kvalifikaci na světový turnaj StarsWar a na finále do Jižní Koreje se nepodívá. Giacomo se po kratší herní pauze opět představil ve velmi dobrém světle, o jeho nepostupovém 5.-6. místě rozhodla těsná porážka 1:2 s předním bulharským hráčem SK.Insomniou.

Mezihernový turnaj SPEED8.Warcraft III DotA
Foto:
www.pgcc.cz

 

Novinky ze světa

  • V Jižní Koreji se o víkendu uskutečnil turnaj World Wide Invitational pořádaný Blizzardem, přijeli na něj nejlepší pozvaní hráči ve hrách Warcraft III a Starcraft: Broodwar. Vítězem W3 turnaje se stal francouzský hráč 4K^ToD, když potvrdil dobrou formu z poslední doby a přehrál korejského hráče FoVa. SC:BW turnaj pak byl jednoznačnou záležitostí domácích Korejců (obsadili první čtyři místa), nejlepším z nich byl protoss Bisu.
  • Již dnes ve Švédsku začíná elitní Counter-Strike turnaj Spixelania o 11 000 euro, na němž se představí týmy z celé Evropy. Nebudou chybět Ninjas in Pyjamas, Logitech.fi či Spirit of Amiga, pro domácí švédské týmy je navíc Spixelania kvalifikací na národní finále World Cyber Games.
  • Přední světové multiklany stále častěji otevírají herní divize věnované MMORPG hře World of Warcraft, nejnovějším případem je SK Gaming. Švédové vzali pod svá křídla elitní tým Wanders, cíle týmu směřují k červnové evropské kvalifikaci WoW Blizzard Arena Tournament a také k WSVG.
  • Němečtí pořadatelé ze společnosti ESL se rozhodli navýšit prizemoney pro LAN finále týmové Warcraft III soutěže WC3L na 30 000 euro (původně 20 000 euro). Každý ze čtyř týmů dostane navíc 2500 euro na "cestovné", aby se finálového turnaje mohli zúčastnit i hráči ze vzdálenějších končin světa.

Blizzard World Wide Invitational v Jižní Koreji.
Foto:
www.gotfrag.com

 

Championship Gaming Series - nové informace

Pokud sledujete články ze série On-line hry pravidelně, určitě víte o připravovaných turnajích pod hlavičkou Championship Gaming Series (CGS). Stojí za nimi americká kabelová televize DirectTV ve spolupráci s evropskými a asijskými kabelovkami, pochopitelně nechybí ani sponzoři. Hlavním cílem pořadatelů je zpropagovat profesionální hraní mezi širokou veřejností, k tomu by měla dopomoci účast těch nejlepších světových hráčů a unikátní herní model.

CGS se hraje ve čtyřech hrách (Counter-Strike: Source, FIFA 07, Project Gotham Racing 3 a Dead or Alive 4), herní tým je složen z hráčů všech her (1x CS tým, 1x FIFA hráč, 2x PGR hráč, 1x DoA4 hráč, 1x DoA4 hráčka) a je veden manažerem. Tento manažer má k dispozici určitý rozpočet pro výplaty, výběr hráčů bude proveden v draftu (stejně jako např. v NHL).

Hlavním tahákem CGS pro širokou veřejnost je ale bezpochyby celkové prizemoney ve výši 5 miliónů amerických dolarů (více než 100 miliónů korun), část z nich bude hráčům vyplacena v rámci pravidelných výplat, většina je pak určena pro nejlepší. Minimální "mzda" pro hráče je 30 000 dolarů za sezónu (asi 620 000 Kč), bonusy za vítězství ji ale můžou navýšit na více než 100 000 dolarů.

V USA už vše brzy začne, 12. června se uskuteční draft, v němž si manažeři vyberou soutěžící, kteří budou reprezentovat příslušná americká města. Právě jména manažerů byla oznámena tento týden a vypadá to, že pořadatelé vsadili na zkušené šéfy herních týmů, ty doplnili dva "nešéfové" - herní novinářka a bývalý hráč.

Američtí týmoví manažeři:
Jason "1" Lake (vlastník týmu compLexity)
Dave "moto" Geffon (bývalý hráč, nyní majitel týmu 3D)
Alex Conroy (šéf a vlastník týmu Jax Money Crew)
Marc Dolven (majitel týmu Pandemic)
Kat Hunter (herní novinářka)
Brian "dkt" Flander (bývalý hráč, prodává vlastní herní vybavení)

V ostatních koutech světa se toho zatím příliš neděje, známe jen termíny regionálních finále - 7. srpen (Jižní Amerika, Evropa) a 7. září (Velká Británie, Asie). Termín velkého finále (Grand Slamu) byl prozatím stanoven na 7. říjen letošního roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků