Hlavní obsah

Záplava hratelných demoverzí chystaných titulů nepolevuje, tentokrát přišla řada na český titul Vietcong 2. V konkurenci Battlefieldu 2 anebo Counter-Strike: Source to nebude mít jednoduché a vy si můžete vyzkoušet, jak se to tvůrcům povedlo. Nechybějí samozřejmě ani další informace z domácího i světového profi hraní.

On-line hry: Prosadí se Vietcong 2?

Zprávy z domova

  • Třetí sezóna letošních ProGamers online lig o 76 000 Kč začne počátkem října, oproti předchozím dvěma byl změněn systém, v nejpopulárnějších hrách Counter-Strike, Warcraft III a Starcraft: Broodwar budou rozhodující zápasy hrány na LANu.
  • Už o příštím víkendu (16.-18. září) se v severomoravském Rýmařově uskuteční LAN turnaj hráčů strategických her Rýmařov Summer 2k5. Hranými hrami jsou Starcraft: Broodwar a Warcraft III, více informací najdete zde.
  • Počátek české kvalifikace na World Cyber Games se blíží, online část má na starosti portál GameZone. Jestliže si tedy věříte v některé z her CS: Source, Warcraft III nebo Starcraft: Broodwar, až do 13. září se můžete registrovat. 
  • Českomoravský svaz progamingu na svých stránkách oznámil, že vznikne nová Technická komise hráčů, která bude rozhodovat v případě sporných případů a předkládat návrhy výkonnému výboru. Chcete se podílet na rozvoji profi hraní?

 

Obrázek z akční hry Painkiller.
Zdroj:
www.playzone.cz

 

Zprávy ze světa

  • Organizátorům CPL World Tour přidělala vrásky čínská vláda, když nedávno zakázala akční hru Painkiller. Protože právě tato hra je hlavní hrou World Tour pro letošní rok, musela být říjnová čínská zastávka WT nakonec zrušena, místo ní se hráči podívají do Itálie.
  • Společnost Blizzard (stojí za W3, BW, WoW a dalšími) pořádá v říjnu vlastní LAN akci BlizzCon, jehož součástí je i turnaj pro pozvané hráče o velké peníze. Aby turnaj ozvláštnili, celý se odehraje na zbrusu nových mapách vytvořených hráči - ty pro Broodwar najdete zde.
  • Vítězem CPL World Tour Velká Británie se stali fnatic.Vo0 (Painkiller) a norský Counter-Strike klan Team9. Zatímco vítězství Holanďana Vo0a se čekalo, neboť vede i v celkovém pořadí, Norové překvapili celý CS svět a zajistili si jako první letenky do Dallasu na CPL Winter.
  • Four Kings, nejlepší Warcraft III tým roku 2005 dle Esport Awards, se rozhodl ještě více podpořit svůj věhlas a naplánoval sérii exhibičních turnajů v Asii. Zastávek v Taipei, Kuala Lumpuru a Singapuru se zúčastní i nizozemský hráč Grubby, každý z návštěvníků si bude moci poslechnout jeho povídání o W3 anebo proti němu zahrát.

 

Vietcong 2 - hratelné demo je venku

Vietcong "jednička" byla jednou z nemnoha českých her, která prorazila i ve světě a i přes některé mouchy (špatně optimalizovaná grafika a síťový kód) byla konkurenceschopná v našlapaném segmentu týmových bojovek, kde kralují Counter-Strike či Call of Duty. Brněnské studio Pterodon samozřejmě nehodlá usnout na vavřínech, a tak již na letošní říjen přichystalo druhý díl bojů v džungli.

Již v průběhu tohoto týdne ovšem vyšlo multiplayer demo, které vám umožní si tuto hru otestovat. V demu jsou obsaženy dvě mapy Depot a Trail a najednou může hrát až 64 lidí. Z prvních ohlasů vyplývá, že je poměrně obtížné od sebe rozeznat spoluhráče a nepřátele - přesně to byl ale záměr tvůrců.

Obrázek vytípaný přímo z dema Vietcong 2.
Zdroj:
www.worthplaying.com

Pokračování hry Vietcong je výrazně lepší po grafické stránce, byly přidány i prvky RPG v podobě získávání zkušeností a mnoho dalších zajímavých věcí. Neduhem hry jsou jako již tradičně hardwarové požadavky (viz. níže), nejdrsnější požadavky jsou na grafickou kartu, neboť je vyžadována podpora Pixel Shaderů 2.0 (tzn. GF 5700 / Radeon 9500 a vyšší).

Minimální hardwarové požadavky:
- procesor 2 GHz
- RAM paměť 256 MB
- grafická karta DX9 s podporou Pixel Shader 2.0

Optimální stroj dle tvůrců:
- procesor 3 GHz
- RAM paměť 512 MB
- grafická karta GF 6800 / Radeon X800

Demo má 466 MB, lokální download připravil server Tiscali Games.

 

Hodnocení nejlepších světových CS klanů dle GotFragu

Americký portál GotFrag měsíc co měsíc sestavuje pořadí nejlepších světový CS týmů, jeho žebříčky využívá např. organizace CPL při nasazování týmů do soutěže. Jak vypadá aktuální pořadí? Kdo je nejlepším CS týmem světa?

1. místo: compLexity (USA)
2. místo: SK-Gaming (Švédsko)
3. místo: Begrip (Švédsko)
4. místo: mousesports (Německo)
5. místo: Four Kings (Velká Británie)
6. místo: Catch-Gamer (Norsko)
7. místo: Ninjas in Pyjamas (Švédsko)
8. místo: Team 3D (USA)
9. místo: Made in Brazil (Brazílie)
10. místo: Lunatic-Hai (Jižní Korea)

Medailové pozice obsadily týmy z progamingově silných zemí, o vítězství amerického klanu compLexity nebylo pochyb, neboť jej na první pozici dalo hned 16 z celkem 24 porotců. coL zvítězili v silně obsazeném světovém turnaji ESWC a i na domácí americké scéně nemají konkurenci.

Stříbro a bronz švédských týmů SK-Gaming a Begrip se rovněž opírají o úspěch z nějakého turnaje. SK-Gaming vyhráli jednoznačným způsobem turnaj CPL Summer (tam si poradili se špičkou americké scény s výjimkou coL), klan Begrip si zase podal svou konkurenci v korejské LAN lize World Esport Games - za ním skončily např. týmy mousesports nebo NoA.

Dále následují staří známí - mousesports a Four Kings jsou stabilními členy nejlepší světové desítky snad už od jejího vzniku, stejně to mají Američané z Team 3D. Vůbec poprvé nakoukli do tohoto pořadí Korejci Lunatic-Hai a ukazují, že asijské CS týmy jsou stále na vzestupu a jejich domácí LAN liga za účasti světových hvězd jim pomáhá. Žádný z českých týmů nebyl nominován ani v žebříčku evropském, naposledy se to povedlo AMD Cyber Teamu před více než rokem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků