Hlavní obsah
 

Odstupuji. A Putin nemá pravdu, napsali hackeři na Medvěděvův Twitter

Hackeři ovládli twitterový účet ruského premiéra Dmitrije Medvěděva a umístili na něj zprávy, že odstupuje a že prezident Vladimir Putin nemá pravdu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura DPA. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí.

 
Odstupuji. A Putin nemá pravdu, napsali hackeři na Medvěděvův Twitter

Ruská vláda oznámila, že nepatřičné zprávy na Medvěděvově ruskojazyčném profilu na Twitteru, kde premiéra sleduje přes 2,5 miliónu lidí, nejsou dílem ministerského předsedy. Cizí záznamy byly mezitím odstraněny. K útoku se prozatím podle všeho nikdo nepřihlásil, jisté je jen to, že vzkazy byly kritické vůči Kremlu.

„Odstupuji!" zněl například jeden ze záznamů. Další zase uváděl, že ruský národ nemusí trpět jen kvůli tomu, že „vedení země má problémy se zdravým rozumem".

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Vždycky jsem chtěl říct: Vovo! Nemáš pravdu," uvedli hackeři v další zprávě. Vova je ruská zdrobnělina pro jméno Vladimir, kterou Rusové pro Putina často užívají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků