Hlavní obsah
Výstaviště v Las Vegas letos žádné novinky nenabídne. Foto: Novinky

Největší počítačový veletrh bude online. Už za týden

Přesně za týden odstartuje další ročník největšího veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě CES (Consumer Electronics Show). Ten se ale vůbec poprvé za svou padesátiletou historii nebude konat v americkém Las Vegas. Kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem totiž proběhne pouze online.

Výstaviště v Las Vegas letos žádné novinky nenabídne. Foto: Novinky
Největší počítačový veletrh bude online. Už za týden

Veletrh CES se tradičně koná v americkém Las Vegas hned zkraje ledna. Akce je to tak obří, že i největší tamní výstaviště je pro jednotlivé prezentace malé – v podstatě se tak město hazardu promění na obří expozici, vystavovatelé odhalují své novinky v různých koutech Las Vegas.

Uhlídat takto velkou akci v době probíhající pandemie koronaviru není dost dobře možné, a tak se ji organizátoři rozhodli raději odpískat. „Vzhledem k rostoucím celosvětovým zdravotním obavám z šíření covidu-19 není možné na začátku ledna 2021 bezpečně svolat stovky tisíc lidí do Las Vegas,“ stojí v oficiálním prohlášení organizátorů CES.

Vůbec poprvé se tak tento obří veletrh uskuteční pouze jako online prezentace. Konat se bude od pondělí 11. ledna do čtvrtka 14. ledna.

„Celodigitální CES 2021 umožní celé technické komunitě bezpečně sdílet nápady a představit produkty, které budou utvářet naši budoucnost. Budete se moci účastnit všech úžasných okamžiků CES, ať jste kdekoli na světě. Zrealizujeme jedinečný zážitek pro technologický průmysl,“ popsali letošní ročník organizátoři.

Hromada technických novinek

O zajímavé novinky by tedy lidé přijít neměli. Nebudou ale kvůli nim muset cestovat až do Las Vegas, ale všechny je budou moci sledovat prostřednictvím online prezentací.

Prim by na nadcházejícím ročníku měly hrát nové počítače a tablety. Kromě nich však budou k vidění také nejrůznější multimediální centra, fotoaparáty či televizory. Stranou nezůstane ani nejrůznější příslušenství, a to nejen pro počítače, ale také pro automobily.

V nemalé míře by měly být na veletrhu zastoupeny také různé sportovní disciplíny. A není se čemu divit, chytrá elektronika – tedy nejrůznější fitness náramky, ale například i sofistikované inteligentní váhy – hrají ve světě sportu stále větší roli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků