Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nejrychlejší Wi-Fi je v Praze, nejpomalejší na Karlovarsku

Nejrychlejší bezdrátové připojení Wi-Fi mají uživatelé v Praze a Jihočeském kraji, naopak nejpomaleji surfují v Karlovarském a Pardubickém kraji. Rozdíl v průměrných rychlostech je 50 procent respektive šest Mbit/s. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nejrychlejší Wi-Fi je v Praze, nejpomalejší na Karlovarsku

V Praze průměrná rychlost Wi-Fi připojení v únoru klesla proti předchozímu měsíci o dvě procenta na 12 Mbit/s, jižní Čechy zaznamenaly pokles o tři procenta na 11,6 Mbit/s. Karlovarský kraj zaznamenal pokles o 18 procent na 6,1 Mbit/s.

Rychlosti u jednotlivých poskytovatelů se výrazně lišily. Zatímco v síti Gemnet se uživatelé připojovali v průměru 5,5 Mbit/s, v nejrychlejší Sitkom to bylo 21,5 Mbit/s.

V únoru byla průměrná rychlost Wi-Fi internetu téměř totožná jako v lednu, když se pohybovala okolo 10,5 Mbit/s. Meziročně se ale zvýšila o 21 procent.

Jak se doma zbavit překážejících kabelů

Stolní počítače, notebooky, televizory i DVD přehrávače. Tyto přístroje přinášejí do domácnosti desítky kabelů, které se těžko ukrývají a jsou spíše na obtíž. Velká část propojovacích drátů jde ale nahradit velmi elegantně – bezdrátově.

Patrně největší neplechu dělají v domácnostech internetové kabely. Každý další počítač v domácnosti totiž jejich počet zvyšuje. Kabeláž lze ale snadno zredukovat pořízením wi-fi routeru. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků