Hlavní obsah
Letiště Václava Havla na Mapy.cz Foto: Mapy.cz

Na Mapy.cz Češi nejčastěji hledali Letiště Václava Havla

V uplynulém roce bylo na serveru Mapy.cz nejvyhledávanějším místem v České republice Letiště Václava Havla. V hledáčku uživatelů byly nicméně také často vodní plochy, hned na druhém místě se totiž umístilo Máchovo jezero. Vyplývá to z informací portálu Mapy.cz.

Letiště Václava Havla na Mapy.cz Foto: Mapy.cz
Na Mapy.cz Češi nejčastěji hledali Letiště Václava Havla

V první desítce se objevily také hrady Houska a Kost, mezi nejlákavější místa České republiky patří už tradičně i vodní nádrž Lipno nebo propast Macocha.

„Každý ze zmíněných cílů lidé vloni zadali do aplikace Mapy.cz přibližně 70 000krát. O celé dvě příčky si letos polepšilo Letiště Václava Havla, což potvrzuje fakt, že jsou Češi národem aktivních cestovatelů, a pravděpodobně se zde také promítá absence linky metra na Ruzyň. Lidé si pak na našich mapách hledají způsob, jak se tam dopravit,“ konstatoval Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Předloni patřilo prvenství pražské zoo, ta se loni ale propadla až na pátou příčku. „Mezi trojici nejvyhledávanějších míst v hlavním městě patří ještě linky metra B a C,“ podotkl Faifer.

Nejzobrazovanější místa roku 2018

Foto: Mapy.cz

Podle něj je také velmi zajímavý pohled na největšího skokana roku – tedy místo, které bylo v porovnání s předešlými 12 měsíci vyhledáváno výrazně častěji. Je jím multifunkční turistická magistrála Modrá hřebenovka, která kopíruje historickou cestu pohraničními horami.

Nejdelší hřebenová trasa České republiky se táhne přes vrcholky hor Libereckým krajem a je již více než sto let turisty velmi vyhledávaná. „Jak ukazují naše data, lidé si na Mapách.cz hledali Modrou hřebenovku nejčastěji v tomto roce po zhlédnutí pořadu Česko země příběhů na Stream.cz,“ konstatoval Faifer.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije 750 tisíc lidí.

Může se vám hodit na Seznamu:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků